Як це все запам’ятати? Ефективні техніки для навчання.

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Це стаття не навчальна, а про навчання. Адже погодьтеся нам не часто розповідають в школі, коледжі, університеті як треба вчитися. Хоча, здавалось б, науковці проводять багато різноманітних дослідів, вивчають роботу нашого мозку, те як ми вчимося й що допомагає нам робити це краще. На жаль, викладачі не діляться такою інформацією з вами.

Коли ти готуєшся до ЗНО чи інших важливих іспитів, може здаватися, що то не реально запам’ятати таку величезну кількість інформації. Багато хто скаржаться на те, що вчить, а нібито нічого й не знає. Або на етапі теорії все добре і зрозуміло, а як справа до практичних завдань доходить, то беретесь за голову. Знайомо? Думаю так, адже це типова ситуація, більше того скажу – це нормально! Ви не винні в тому, що після того як прочитали якусь інформацію одразу її забуваєте, адже згідно з дослідженнями після того як ви прочитали або почули інформацію, мозок одразу забуває 70% , решту – 30% ми забуваємо поступово.

Коли ми вчимось, одним із наших завдань стає зупинення цього процесу забування потрібної нам інформації. А як це зробити? Прямо зараз я розповім, тож продовжуй читати.

Одним із головних завдань перед вами стоїть навчитися правильно вчитися. Мабуть, ви не розумієте про що я. Знаючи як правильно це робити, ви будете запам’ятовувати інформацію краще за інших, а отже будете досягати більших успіхів.

Ви краще будете засвоювати матеріал, якщо будете докладати зусиль під час навчання. Що це означає? По-перше, поясню вам протилежне, а саме як можна вчитися, не докладаючи багато зусиль. Можна докладати багато часу, але не зусиль. Наприклад, якщо ви читаєте параграф на якусь тему 3-5 разів – це ніяк вам не допоможе, адже це просто перечитування (багаторазове читання), або переписування з дошки, або купа скріншотів у вашому телефоні. Це все дуже прості дії, під час яких ви не докладаєте зусиль. Також прикладами тут можуть слугувати: зазубрювання, списування, брак творчості під час навчання.

Як почати докладати зусиль? Почни з практичних завдань будь то тести, різноманітні вправи. Тренуйся застосовувати те, що ти щойно прочитав.

Поради як краще запам’ятовувати: під час вивчення якоїсь теми зупиняйся, підсумовуй прочитане; відпочивай після занять (рефлексуй), спробуй занотувати вивчене тобою за урок, як це тобі допомогло у пізнанні цього предмета; створюйте власні приклади; запитуй сам себе, що в майбутньому треба знати; запам’ятовуй цікаво, роби для себе нібито гру. Створюй картки й запам’ятовуй в ігровій формі, це допоможе тобі і відпочити і провести час з користю; ще один цікавий варіант – проходження тесту до того, як ти вивчив якусь тему. Дослідники переконують нас, що це дуже чітко дозволяє нам зрозуміти які вже в нас є знання, а які ще треба набути; поєднуй різні види завдань; регулярність – це важливо не лише в навчанні, а й в будь якій справі.

Звідки я все це беру? Сучасні дослідження ну й звичайно власний досвід. Я теж була випускницею й проходила через все це. Тому вже можу давати якісь поради, головне це не нервувати, бути впевненим в собі і в своїх знаннях.

Зараз в тебе є ще час, аби стати впевненішим в собі під час іспитів. Пам’ятайте, Ви самі відповідальні за своє навчання, не викладач, Ви мусите себе організувати себе для навчання. Створюйте плани свого навчання, визначайте мету та йдіть то неї. Плануйте не лише час для навчання, а й для відпочинку. Особливо зараз, коли часу залишилося не так багато. Використовуйте його мудро. Ви повинні бути відповідальними за своє навчання. Я бажаю тобі успіхів! В тебе все вийде!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;