Як успішно підготуватись до ЗНО з біології?

Запам’ятайте: біологія – не складна наука, якщо дуже добре у ній розібратися. Тут не треба розв’язувати складні рівняння, будувати графіки чи писати твори. Однак, підготовку до ЗНО варто починати якомога раніше. Скажімо, з класу 10-го.

Дуже добре, якщо ви навчаєтесь у профільному класі та поглиблено вивчаєте цей предмет. Не менш важливими є відвідування природничих гуртків, факультативів, участь в олімпіадах. Тому порада номер один: якщо мрієте вступати на факультет, для вступу якого треба результат ЗНО з біології, то подумайте про переведення до класу з поглибленим вивченням цієї науки.

Коли такої можливості немає, тоді досконало вивчайте біологію самотужки. Спершу, що вам треба, – завантажити оновлену програму ЗНО з біології, ухвалену Українським центром оцінювання якості освіти. У ній чітко розписані необхідні ключові терміни, а також перераховані усі представники живої природи, які виносяться на тестування.

Раджу починати підготовку з першої теми «Фундаментальні властивості живого. Рівні організації біологічних систем та їх характерні риси. Методи досліджень у біології. Значення біологічних досліджень у житті людини». Далі опрацьовуйте наступний розділ, присвячений біохімії, потім вивчайте цитологію, генетику. Після цього переходьте до розбору рослин, тварин та людини. На останок залиште екологію та еволюцію.

Це досить логічна послідовність вивчення біології: від найменшого молекулярного рівня до найбільшого – біосферного. Іншими словами, спочатку варто розібратися у хімічних елементах та речовинах, з яких складаються організми. А вже після цього вивчати самі організми та їх взаємозв’язки з іншими видами нашої планети.

Обов’язково звертайте увагу на представників живої природи, які винесені у переліку до ЗНО. Створіть на вашому робочому столі папку із зображеннями рослин, тварин, органів, біохімічних процесів, підпишіть малюнки та періодично переглядайте. У сертифікаційній роботі з біології дуже багато картинок. Знаючи їх, ви можете з легкістю впоратися із завданнями та отримати хороші бали.

Ведіть конспекти. Під час написання теми у вас формується пам’ять, особливо, якщо ви розмальовуєте якийсь процес, наприклад, фотосинтез. Записуйте ключові фрази у зошит, створюйте таблички, підкреслюйте важливі речення різнокольоровими маркерами.

Також ви можете попросити бібліотекарів, щоб вони видали підручники з біології 6-11 класів. У книжкових супермаркетах теж є різноманітна кількість довідників та навчальних посібників для підготовки до ЗНО.

Не забувайте закріплювати свої знання тестами. Вирішуйте їх якомога більше. Бажано щодня по кілька разів. Завантажте питання ЗНО з біології минулих років. Таким чином, ви матимете досвід роботи з різними тестами: на вибір однієї відповіді або знаходження відповідностей.

Розв’язуйте вправи з молекулярної біології та генетики. Щороку у сертифікаційній роботі є задачі з цих двох розділів. Перед тим, як зрозуміти алгоритм розв’язку, ви повинні прочитати теоретичний матеріал, щоб володіти такими поняттями як «довжина нуклеотиду», «принцип комплементарності», «генетичний код», «домінантна ознака», «рецесивна ознака», «множинний алелізм» і т.д.

Якщо вам не під силу самостійно опанувати біологію, або якщо ви відчуваєте, що недосконало зрозуміли деякі теми, звертайтесь до репетиторів. Викладач завжди знає, як правильно подати матеріал, знайти індивідуальний підхід до учня, пояснити процес чи явище простими, а не «книжними» словами. До того ж у вас з’явиться стимул вивчати предмет, адже викладач контролюватиме рівень знань. З репетитором ви будете проговорювати кожну тему, а це дуже хороший метод підготовки до ЗНО. Відомо, що під час переказу вивченого матеріалу формується міцна емоційна пам’ять.

На останок хочу додати наступне: не лінуйтесь, навчайтесь. Адже тільки плідною працею та зусиллям можна досягти бажаного результату.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Сергій Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;