Як успішно здати ЗНО з хімії?

Багато людей думають, що хімія надто складна наука, і що її знають, розуміють і люблять одиниці. Дійсно, ця галузь наук про природу не з найлегших. Однак це зовсім не означає, що її неможливо зрозуміти і вивчити. Це можливо. Але це буде легше і приємніше робити, якщо ми будемо розуміти, що знання про речовини і їх перетворення можуть нам не лише знадобитися для здачі ЗНО, а й неабияк пригодитися в повсякденному житті.

Нам необхідні знання з хімії, коли ми готуємо їсти чи купляємо продукти, відвідуємо салон краси чи самостійно купуємо косметичні засоби, прибираємо дім чи перемо одяг, майструємо щось чи робимо ремонт вдома. Цей перелік можна продовжувати дуже довго. А про цінність професії лікаря, інженера-хіміка чи вчителя хімії, які добре знають свою справу, мабуть, нема необхідності щось довго пояснювати. Ми всі це добре розуміємо. Тому той, хто вибрав спеціальність, для вступу на яку необхідно скласти ЗНО з хімії, має робити це не тільки заради високого балу, а й заради міцних знань, які стануть в пригоді в майбутній професійній діяльності.

Отже, хімія нам потрібна. Але як її опанувати? Насамперед, потрібно взяти все що можливо з уроку хімії в школі. Для цього потрібно відкласти свої електронні пристрої і максимально уважно слухати вчителя. Абсолютно все, що є на дошці, потрібно записувати в зошит. І звичайно, виконання д/з ще ніхто не відміняв.

Часом так буває, що в силу різних обставин, знань зі школи недостатньо. Тоді багато хто звертається до репетитора. Оберіть такого репетитора, з яким ви будете себе комфортно почувати, і в разі потреби зможете будь що запитати і уточнити. Для того, щоб заняття були якісними, треба придбати посібники, на які вкаже репетитор, або використовувати його літературу чи онлайн-ресурси (це вирішує репетитор). Знову ж таки максимум уваги під час занять, учіння теорії вдома та виконання іншого д/з, які задає репетитор, надзвичайно важливі. 

Якщо ж ви вирішили повністю чи частково готуватися до ЗНО самі, то насамперед роздрукуйте собі програму ЗНО із сайту УЦОЯО. Потім підберіть посібник, який відповідає цій програмі. Бажано, щоб посібник поєднував в собі теорію, зразки розв'язання задач та тести для самоперевірки. Зазвичай, в кінці є відповіді, за допомогою яких ви можете перевіряти свої знання і коригувати їх в разі необхідності. Також у пригоді стануть минулорічні тести пробних та основних сесій ЗНО. Їх ви можете проходити онлайн на вищезгаданому сайті. Не обмежуйтеся одним чи двома тестами, розв'язуйте якомога більше, так ви добре натренуєтеся. 

Пам'ятайте, що під час ЗНО з хімії ви зможете користуватися Періодичною системою та таблицею розчинності, тому заздалегідь добре вчіться ними користуватися, це стане вам великою допомогою. Не забувайте, що калькулятора не можна брати з собою. Вже під час підготовки не використовуйте цей пристрій під час розв'язання задач, рахуйте усно або на чернетці. Можливо, доведеться дещо згадати з математики.

Перед самим ЗНО дуже важливо добре виспатися. Завдяки цьому ви будете уважними і зробите менше помилок. Не варто надіятися на списування, це може вам лише зашкодити.

Хочу зауважити, що попри всі докладені зусилля, абсолютно все вам не вдасться вивчити і пам'ятати, можливо, дещо забудеться. Це нормально. Не варто опускати через це руки. Навіть якщо так станеться, що бал із ЗНО буде трішки не таким, як ви очікували, пам'ятайте, що є важливішим в житті, а саме ваше емоційне і фізичне здоров'я та взаємини з друзями та рідними. Тому радійте тими досягненнями, які у вас є і будуть, і не зупиняйтесь на досягнутому. Тоді все буде чудово! І... успіхів на ЗНО)

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Інші статті викладача

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Зборовский мирный договор. Ключевые пункты и значение

В этой статье подробно разобрано предпосылки, основные моменты и значение Зборовского мирного договора

Автор: Ярослав Б.

«Голод за полуницею» (Лексичні вирази та питання до статті "Beerenhunger" з німецькомовного журналу DEUTSCH PERFEKT (Juni, 2020)

Нарешті полуниця! Навряд чи є інший фрукт, на який люди реагують так емоційно. Для багатьох німців літо починається з перших полуниць, вирощених на власних фермах. Сезон врожаю означає великий стрес - адже цей фрукт потребує ретельного догляду та обережно

Автор: Дар'я М.

Розвиток критичного мислення на заняттях з англійської мови

Стаття описує важливість розвитку критичного мислення, зокрема і під час занять з англійської мови.

Автор: Тарас Г.

«Фінансові» ідіоми та переклад основних префіксів англійської мови

Гроші – це тема не лише фінансової сфери. Розмови про цей делікатний предмет ведуться постійно. Тому і нам не слід залишатися осторонь і гайда знайомитися з висловами, які точно допоможуть Вам передати свою думку більш виразно.

Автор: Дар'я М.

7 виразів англійської мови для щоденного спілкування

Окрім накопичення знань з граматики важливою складовою вивчення мови є бажання людини збагатити свій лексичний запас. Кожен день в англійській мові з’являються десятки нових виразів, які не слід залишати без уваги. С

Автор: Дар'я М.