Вам важко запам’ятовувати нові слова? Ви витрачаєте багато часу, а результат не задовольняє? Тоді скористайтесянаступними порадами. Вони допоможуть зробити процес вивчення англійських слів легким, цікавим та ефективним.
- Слова повсюди
Пишіть слова на листках та прикріплюйте їх скрізь, де тільки можна: на меблях, шторах, дзеркалі… Розміщуйте їх у спальні, у ванні, на кухні. Прикріплюйте магнітами на холодильник. Тоді всі ці слова будуть часто потрапляти Вам на очі і запам’ятовуватимуться мимовільно. Вам не потрібно буде витрачати на це ні часу, ні зусиль.
- Складання речень
Ви запам’ятали нове слово? Цього недостатньо. Щоб слово не забулося, ним треба користуватися. Складіть з цим словом кілька речень, запишіть. При цьому, чим кумедніші будуть речення, тим краще. А може у Вас вийде скласти цілу історію, де в кожному реченні буде нове вивчене слово? Зробіть собі челендж – спробуйте поєднати два вивчених слова в одному реченні. Чим більше Ви обдумуєте нові слова, тим швидше вони запам’ятаються. Використовуйте їх у мовленні, читайте, повторюйте. Інакше слова будуть забуватися.
- Читання книг
Це цікавий і легкий спосіб поглибити свій словниковий запас. Під час читання Ви будете закріплювати слова, які вже знаєте, побачите, як вони використовуються в тексті. А ще – невимушено вивчите нові слова. При необхідності звертайтеся до словника, та значення деяких з них Ви зрозумієте з контексту. Для читання вибирайте адаптовані книги відповідно до свого рівня володіння англійською. І тоді у Вас не виникне складнощів з розумінням прочитаного і процес засвоєння лексики приноситиме насолоду.
- Перегляд англомовних фільмів
Ви ж любите дивитися фільми? Використовуйте своє захоплення з користю!Переглядаючи улюблені фільми в оригіналі, Ви занурюєтесь в мовне середовище, мимовільно запам’ятовуєте слова та фрази, що найчастіше зустрічаються, а також чуєте, як їх правильно вимовляти. Після перегляду фільму запишіть ті слова, які найбільше запам’ятались та сподобались.
- Малюнки
Малюйте те, що спадає на думку, коли Ви знайомитися з новим словом. Невеличкий малюнок може відображати зміст слова або асоціації, які у Вас виникають. Буде цікавішим, якщо малюнки будуть веселі та кумедні. І взагалі, позитивні емоції покращують процес запам’ятовування. Тому ставтеся до цього з гумором, малюйте шаржі, комікси.
- Записи
Задійте моторну пам’ять – запам’ятовування відбувається, коли людина пише. Можна писати слово не один раз, а наприклад, цілий рядок. Як уже говорилося вище, можна записувати слова на листках та розміщувати їх на видних місцях, а можна скористатися записником. Час від часу, коли є вільна хвилинка, до нього можна звертатися. А ще цікавіше, якщо біля слів будуть малюнки, вирізки, наклейки. Так Ви підключите ще й зорову та образну пам’ять.
- Картки
Flashcards – популярний та дієвий спосіб вивчення англійських слів. Це допомагає візуалізувати нову лексику. Готові картки можна придбати в магазині або виготовити власноруч. На одній стороні пишеться слово англійською мовою, а на іншій – переклад. Замість перекладу може бути зображення. Цікаво щодня передивлятися такі картки, відкладаючи в сторону вивчені і вчити ще не засвоєні слова. Так буде цікаво спостерігати за своїм прогресом у вивченні слів. Працювати з такими картками дуже подобається дітям, особливо якщо це проходить у вигляді гри-змагання з кимось.
- Повторення
Щоб запам’ятати нові слова, треба повторювати, повторювати, повторювати. Краще запам’ятовується, коли повторення розтягнуте у часі. Наприклад, замість того, щоб повторювати слова 30 хвилин, краще зробити це 3 рази по 10 хв.
Неважливо, якою порадою Ви скористаєтеся, головне, щоб Ви вчили англійські слова регулярно.
Легкого та приємного навчання!