Як вчити англійську за допомогою TED Talks

2020-11-24

Олена Я.

Як вчити англійську так, щоб не засинати під час навчання, не втрачати мотивацію і не відкладати її вивчення на понеділки й взагалі роки? Як вчити мову, щоб не тільки вдосконалювати навички, а й дізнаватися багато чого нового та розширювати світогляд? У мене є відповідь на ці питання. Переглядаючи промови TED Talks.

Я давно вже підсіла на ці промови, що допомогло мені вдосконалити знання англійської. В мене все почалося з перегляду відео про поліглотів, які розповідали про свої секрети вивчення мов. Мені здавалося це неймовірним, і я зрозуміла – немає нічого неможливого. Варто лише захотіти!

І далі пішли промови про мотивацію, впевненість у собі, роботу мозку, емоційний інтелект, освіту… а за ними збагачення словникового запасу, покращення навички аудіювання, письма, і впевненість, що англійська – це не тільки підручник і зазубрювання слів зі словника. Англійська – це відкритий світ, англійська – це цікаво.

Мені подобається, що можна знайти відео з різними акцентами, можна знайти промови, де спікери говорять дуже швидко, а хтось занадто емоційно. Це тренує сприймання англійської на слух, а якщо раптом мені все ж не вдається почути якесь слово чи фразу – на сайті TED Talks є транскрипти промов, я вже не говорю про субтитри, які можна увімкнути під час перегляду.

Наразі я хочу поговорити про промову, яка справила на мене сильне враження і навести декілька цікавих слів і фраз, які мені сподобалися. Це промова відомого вокального коуча Джуліана Трежера, яка називається «How to speak so that people want to listen» (Як говорити, щоб людям хотілося слухати). Якщо вам цікаво дізнатися про сім смертних гріхів говоріння чи чотири важливі основи потужної промови – ця лекція точно для вас.

Також спікер пропонує шість корисних вокальних вправ, щоб допомогти вашому голосу звучати так, щоб іншим хотілося слухати вас. Адже, як Джуліан Трежер сказав, «the human voice […] is the most powerful sound in the world, probably. It’s the only one that can start a war or say “I love you” » (Голос людини, напевно, найпотужніший звук у світі. Адже тільки він може розпочати війну, чи сказати «Люблю тебе»).

Зі своєї сторони, пропоную цікаву лексику з промови, яка мені сподобалася.

  • to speak ill to say bad things about somebody (говорити погано про когось).

I don’t like her, because she is always speaking ill about her friends.

Вона мені не подобається, бо вона завжди погано говорить про своїх друзів.

  • to demeanto make people have less respect for somebody/something (принижувати).

As for me, the person who likes demeaning other people is actually a weak personality.

Я думаю, що людина, яка любить принижувати інших, насправді слабка особистість.

  • to conflateto put two or more things together to make one new thing (об’єднувати).

After conflating their efforts, they managed to launch their project so successfully.

Після того, як вони об’єднали свої зусилля, їм вдалося так успішно запустити свій проект.

  • exaggerationa statement or description that makes something see larger, better, worse or more important that it really is (перебільшення).

It would be not an exaggeration to state that she is the smartest girl in a class.

Не буде перебільшенням сказати, що вона найкмітливіша дівчина в класі.

  • cornerstonethe most important part of something that the rest depends on (основа).

Love, respect and support are the cornerstones of the real friendship.

Любов, повага і підтримка – основи справжньої дружби.

Це тільки декілька прикладів лексики, які Ви можете знайти в промові. Дуже зручно поповнювати свій словниковий запас таким чином, адже слухаючи чи читаючи лекцію, Ви оцінюєте, в яких саме випадках та чи інша лексична одиниця вживається. Також, якщо Ви не знаєте, що слово чи фраза означає, Ви можете зрозуміти їхнє значення з контексту. Це збільшить шанси їх запам’ятати, адже у Вас вже буде певна асоціація.

Також за допомогою TED Talks ви можете потренувати вимову. Я використовую та раджу спробувати imitation, тобто повторення сказаного. Слухаєте лекцію і намагаєтеся одразу повторити за спікером, повторюючи його/її інтонацію, темп та акцент. Як на мене, це дуже корисна вправа.

А скільки можливостей такі лекції дають викладачам – підбираєте відео під рівень та інтереси учня, дивитися разом, обговорюючи цікаву лексику, граматику та синтаксис, порівнюєте різні акценти (спікери можуть бути нейтівам, або ж носіями інших мов), створюєте на основі лекції різні вправи, ставите питання, які можуть стати початком цікавої дискусії і т.д.

Тому, якщо хочете урізноманітнити викладання англійської – TED Talks відмінна альтернатива, адже це можливість не лише вдосконалити знання мови, а й вдосконалити себе загалом.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Олена Я.

Автор та репетитор на BUKI: Олена Я.

Репетитор англійської мови

Ціна

250 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора