Як вчити нові слова?

Як вчити нові слова?

Одне з найпоширеніших питань серед студентів. Без словарного запасу не обійтися не лише у спілкуванні, але й перегляду улюблених фільмів або розумінні нового треку у Spotify. Але ж це не 2-3 нових слова - іноді треба запам'ятовувати не один десяток. Наступні поради допоможуть зорієнтуватися у виборі правильного підходу для переходу вокабуляру з пасивного до активного стану.

Для запису нових слів підходять як старий добрий паперовий словник, так і його електронні варіанти. Я особисто не фанат карток, так як згодом їх накопичується така кількість, що найменшою проблемою є місце зберігання, а в гіршому випадку вся ця купа лише демотивує. Тож, словник краще. Щодо електронного варіанту, тут можна використовувати як інтернет сервіси (Quizlet), так і додатки на телефонi типу Remember, Words або, наприклад, PH. Словник, а тим паче мобільний телефон можна взяти з собою і повторити слова у транспорті, по дорозі на роботу або університет. 

Можна записати слова на диктофон (існує в кожному телефоні) або завантажити озвучені варіанти. Деяким учнями сприймати на слух легше, або це може бути додатковим способом повторення. Також можна зробити mind map, це коли посередині пишемо слово, а від нього, як павутиння, дописуємо асоціації: 

Але слова ще й треба не забувати вчити. Існує відома система повторень, наприклад, інтервальна (Пімслера): через 5 та 25 секунд, 2 та 10 хвилин, 1 та 5 годин, 1, 5 та 25 днів, 4 місяці та 2 роки. Можна спростити систему (також працює): через 30 хвилин, наступного ранку, через день, тиждень, місяць, потім півроку та рік. Головне - не забувати про регулярне повторення нових слів!

Одним з найефективніших методів вживання (дорівнює вивчення) слів є написання речень. Так, з кожним новим словом бажано написати речення (простий спосіб). Можна використати декілька нових слів в одному реченнi (ускладнене завдання) або, навіть написати з ними цілий текст (завдання з зірочкою). Тому що письмо - це другий продуктивний навик після говоріння.

Не обов'язково вчити окремі слова. Записуйте їх у фразах, ідіоматичних виразах, з синонімами або антонімами. Знайти такі приклади можна в словнику. У цьому випадку, навіть якщо ви забули слово, то зможете його замінити або пояснити, що також покращує словниковий запас. На більш просунутих рівнях бажано використовувати одномовні словники (з дефініціями замість перекладу), такі як Cambridge Dictionary, Merriam-Webster, Longman Dictionary, Macmillan Dictionary або Collins Dictionary.

Не зайвим також буде подивитись які частини мови можна утворити від цього слова. За допомогою однокореневих слів можна збільшити свій словниковий запас в декілька разів! Іноді замість перекладу можна намалювати зображення - при повторенні ви будете дивитись на картинку і згадувати слово або вираз. 

Підсумуємо:

  1. Ведіть словник (паперовий або електронний)
  2. Регулярно повторюйте нові слова
  3. Пишіть речення або тексти з кожним новим словом
  4. Записуйте слова в виразах, їх синоніми, антоніми та однокореневі слова
  5. Використовуйте альтернативні варіанти запису нових слів: озвучуйте слова, малюйте mind maps та зображення замість перекладу

Ну, і на останнє. Не обов'язково вчити всі слова. Деякі вам взагалі не знадобляться, тож не переймайтеся. Все залежить від цілей. Звичайно, якщо ви готується до іспиту - тут без вивчення всіх слів, що зустрічаються по певним темам не обійтися. Але для загального розуміння більшості текстів достатньо знати приблизно 3000 - 4000 слів. Тож, сфокусуйтеся на важливому. 

A journey of thousands miles begins with a single step word!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Світлана К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;