Як вивчити іноземну мову

Сьогодні всі постійно говорять про складність вивчення іноземних мов. Незважаючи на це, я хочу довести вам, що процес навчання може бути цікавим, зрозумілим і легким в освоєнні. Є такі люди, які навіть вважають вивчення одночасно декількох мов неможливим. Насправді ви повинні сприймати думку про те, що все неможливе - можливо. Я пропоную вам кілька дієвих правил, щоб ви могли отримати велику користь від цього процесу. Цих правил дотримуються відомі перекладачі, лінгвісти та поліглоти. Більшість студентів, які спеціалізуються на вивченні іноземних мов, також вважають ці поради корисними. Дотримуючись цих порад, пам’ятайте, що ваше бажання та регулярне навчання - це голова вашого успіху.

Мотивація

Це правило вважається найважливішим не лише у вивченні мов, а й у процесі всіх ваших навчань у школі чи університеті. Мотивація та усвідомлення того, що вам насправді потрібно, є рушійним стимулом на всьому шляху. Ви, напевно, зустрічали людей, які кажуть: «Я хочу вивчити китайську, це так класно і популярно». У такому випадку ми можемо впевнено запитати людину: "А навіщо тобі потрібно вивчати цю мову?" Дуже часто в таких ситуаціях ми не отримуємо точної відповіді. Люди, які починають вивчати мову лише тому, що їм подобається вимова або цікаві слова, як правило, не керуються нічим іншим. Певною мірою це також є мотивацією. Але такий тип мотивації є тимчасовим - він з’являється та зникає. Сьогодні у вас є велике бажання вивчити мову і ви навіть робите перші кроки, але це бажання може зникнути завтра. Важливо задати собі вартісні побажання. Ви можете використовувати цю мову для спілкування, навчання або роботи. Можливо, у вас є мрія переїхати за кордон або відвідати іншу країну. Давайте собі регулярно знати, чому ви вивчаєте цю мову і чи буде вона вам корисною в майбутньому.

Регулярність

Вміння постійно приділяти достатньо часу своєму саморозвитку - важлива риса всіх успішних людей. Якщо ви приділяєте багато часу вивченню цього предмету, своїм хобі чи роботі, то ви будете крок за кроком підкорювати вершини. Пам'ятайте, що якісно вивчити іноземну мову неможливо, приділяючи процесу лише одну годину на тиждень або три рази на місяць. Якщо у вас немає можливості відвідати країну вашої мови, то це не вважається проблемою. Досить витрачати дві години щодня на це заняття, щоб побачити прогрес. Цей спосіб дозволить вам нічого не забувати, ви зможете постійно освіжати набуті знання та поновлювати їх. Навіть якщо мова непроста, тоді не здавайтесь. Вивчайте менше інформації за один підхід або просто повторіть її. Головне - регулярно все тренувати і повторювати.

Спілкуйтеся з носіями мови

Сьогодні, в епоху Інтернету, ви не можете помітити дефіцит соціальних мереж та чатів. Адже саме з їх допомогою можна поспілкуватися із справжніми іноземцями, навіть не виїжджаючи за межі країни. Сьогодні існує також багато веб-сайтів, спеціально створених для поєднання міжнародних культур. Ви можете вибрати собі людину відповідної національності та спілкуватися з нею через Skype або в чаті. Ви також можете вибрати відповідний рівень спілкування. Якщо ви не вільно володієте мовою, тоді ви можете поговорити на найпростіші теми - природа, сім’я, робота чи захоплення.

Не бійтеся помилитися

Дуже часто ми не можемо висловити свою думку іноземною мовою лише через страх. Часто цей страх пов’язаний з бажанням правильно сформулювати власне мовлення. Насправді, ніхто не вважатиме вас неписьменним чи неосвіченим, якщо ви говорите іноземною мовою, вимовляючи слово неправильно, або робите граматичну помилку. Зазвичай люди намагаються допомогти вам і виправити вашу помилку. Вони виявляють своє розуміння, тому що їм приємно слухати того, хто вчить їх рідну мову. Чим більше ви говорите, тим більше ви вдосконалюєте свої навички говоріння.

Поїхати закордон

Ця порада не менш важлива. Сьогодні більшість з нас хочуть відвідати країну, про яку мріють, але не у всіх є така можливість. У цьому випадку ви можете знайти навіть не дуже тривалі курси. Це може бути літня поїздка на канікули або двомісячна програма вивчення мови, табір для вивчення іноземної мови Не надто дорого відмовляти в реалізації своєї мрії. Не секрет, що найкращий спосіб вивчити мову - це жити в країні, де люди розмовляють цією мовою.

Слухання

Ви можете підвищити рівень другої мови, читаючи книги та вивчаючи граматику. Але ви не зможете досягти професійного рівня без навичок слухання. Уявіть, що ви приїхали в іншу країну. Люди не будуть запитувати у вас граматичні правила, вам потрібно буде пояснити свою точку зору та висловити власну думку. Найкращий спосіб - це слухати щоденні розмови людей. Ви повинні робити це не для того, щоб дізнатись про їхній спосіб життя, а для того, щоб зрозуміти, як вони вимовляють слова, їх ритм і темп мови. Усі люди, які вільно знають іноземну мову, можуть слухати іноземні пісні, дивитися фільми без субтитрів, слухати радіо, читати книги тощо.

Підвищіть словниковий запас

Ця порада вважається дуже типовою та звичайною. Якщо у вас є вільна хвилина, то приділіть її для вивчення хоча б одного слова. Практикуйте цю звичку щодня - вивчати п’ять-сім слів. Найшвидший спосіб вивчити іноземні слова - це асоціація. Ви можете придумати якусь кумедну асоціацію для слова, і коли вам потрібно використовувати це в контексті, ви відразу згадаєте це. Щоб вивчення слів було для вас цікавішим, завантажте онлайн-словник. Коли лягаєте спати, відкрийте цей словник на своєму телефоні та знайдіть слова, які вас подобаються. Повторіть ці слова вранці.

Вивчіть Базу

Якщо ви прекрасно знаєте основні слова та базові граматичні правила, то всі шляхи для подальшого вивчення вам відкриті. Вивчення мови можна порівняти з побудовою будинку. Якщо у вас немає міцного фундаменту, то ви не зможете побудувати перший поверх.

Тексти пісень

Мабуть, найприємнішим та найефективнішим методом вивчення мов є вивчення іноземних пісень паралельно з їх перекладом. Мовознавці визнають, що такий спосіб справді допомагає вивченню іноземної мови, особливо якщо переклад розробляє сам студент. Чудовим плюсом напрямку «пісня» є красива вимова - результат багаторазового повторення одного і того ж тексту, а також наслідування виконавця- в цьому випадку учень отримує своєрідний майстер-клас. Варто відзначити ще одну значну перевагу, яка приходить разом із вивченням іноземних пісень - це стилістична чистота мови. Вивчаючи мову за допомогою пісень, ви підсвідомо приймаєте стиль висловлювання думок, звикаєте до нього і відтворюєте. Мояпорада: починайте з улюблених пісенних творів.

Якщо ваша мета - вивчити кілька мов, найкраще починати з однієї мови. Принаймні, поки ви не досягнете середнього рівня і не зможете впевнено говорити цією мовою. Тільки тоді продовжуйте вивчати іншу мову. Незважаючи на те, що ви можете досягти значного успіху за кілька місяців, для того, щоб мати можливість користуватися вивченою мовою протягом усього життя, потрібна постійна практика та повторення. Знайдіть власну мотивацію і починайте вивчати мову, якою ви захоплюєтесь!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;