Як виховувати у дітей любов до читання?

У наш час є багато способів розважити дитину: телевізори, комп’ютери, електронні іграшки. Вони є дійсно ефективними, але не корисними. Тому я пропоную навчити дітей розважатися, читаючи книги, адже розвиток навичок читання є запорукою їхнього успіху в школі та в житті.

Даруйте дітям книги! Книга – чудовий подарунок! Великі і маленькі, яскраві і не дуже, з малюнками й без, на будь-який смак, на різноманітну тематику не залишать байдужими нікого.

Діти дуже полюбляють читати енциклопедії. Вони завжди ілюстровані гарними малюнками і є дійсно цікавими та пізнавальними. А якщо батьки ще й цікавитимуться тим, що дитина прочитала, то малюки з гордістю ділитимуться новими знаннями про все на світі. Нехай книга стане гарним подарунком на День народження, на Миколая та на Новий рік. А ще книги, як і квіти, можна дарувати не тільки на свята! Сходіть з дитиною до книжкового магазину. Потрапити у гарний книжковий магазин – це як потрапити у казку. Там перехоплює подих від дивного розмаїття. А як приємно пахнуть нові книги! У малюка неодмінно виникне бажання придбати одну з них. Нехай похід у магазин стане очікуваною радісною подією.

Зараз популярним стало замовляти книги в інтернет-магазинах. Залучайте до вибору книг дітей, радьтеся з ними. Якщо у дитини вже з’явився улюблений письменник, можна запропонувати вибрати його книгу. Часто діти захоплюються і читають серії книг. Як, наприклад, 4 книги В.Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі». Книжки дуже якісні і надзвичайно цікаві. Гарні кольорові малюнки. Дитині, яка пішла до школи, дуже цікаво читати про пригоди у школі, хоча й лісовій. Адже там багато схожих різних життєвих ситуацій.

Чудовою є серія «Банда піратів» Жюльєтт Парашині-Дені. Їх існує 4 частини: «Історія з діамантом», «Корабель привид», «Таємничий острів», «Скарби пірата Моргана». Пригоди захоплюють, яскраві малюнки подобаються, а штучний діамант на обкладинці вражає!

Серія книг Іан Вайброу про пригоди малого Вовчика складається з 5 частин. Ці пригоди дуже цікаві дітям та містять багато гумору. Їх дитина може читати відразу після букваря.

Читайте дітям книги! Любов до книг в малюків головним чином розвивається тоді, коли ви їм читаєте. Читайте так часто, як можете, і навіть тоді, коли діти вже навчилися читати самі. Справа в тому, що на початку вони можуть читати лише прості книги. А це не цікаво. Читайте їм історії з заплутаними сюжетами та складними персонажами, і це мотивуватиме їх швидше навчитися краще читати.

Для читання підійдуть книги із серії «Чудове чудовисько» Сашка Дерманського. Багато небезпек і пригод доводиться пережити головним героям: дівчинці Соні та чудовиську Чу, та дружба творить дива… Історія добра і дуже повчальна. Малюнків мало і вони неяскраві. Самостійно діти зможуть читати таку книгу у 8-9 років. А от слухати, як читають для них батьки перед сном, малюки будуть залюбки.

Цікавою також є серія книг Корнелія Функе «Мисливці за привидами», що складається з 4 частин. Підійде для самостійного читання дітьми 9-10 років, а також для читання батьками.

Важливими є також родинні читання. Якщо у родині є діти, то гарною сімейною традицією може стати спільне читання книг. Нехай воно стане частиною кожного вашого дня. Встановіть комфортний для всіх час для читання, та облаштуйте затишний куточок. Читайте самостійно, читайте разом.

В сучасному швидкому темпі життя ми стали забувати про читання книг. Так, ми стали багато працювати за комп’ютерами, і багато інформації дізнаємося з інтернету. Але книгу не замінить ніщо. Не дарма кажуть: «Книга – міст у світ знань».

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 14 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;