Як вирішити суперечності кризового періоду семирічної дитини

Кризовий період мине для дитини безболісно за умови, якщо вчитель та батьки працюватимуть у контакті. Практика свідчить, що система «вчитель-батьки» не завжди виконує свої функції. Найчастіше зустрічаються такі недоліки:

  • відсутність будь-яких контактів у педагогічному впливові на дитину;
  • вчитель має невизначене уявлення про батьків учня, а батьки знають про вчителя лише зі слів дитини;
  • взаємне або одностороннє невдоволення, недовіра, що з часом може перерости у неприязнь.

Не виключено, що у вірогідний конфлікт втягнуться й діти. Тоді про педагогічний процес годі й думати.

Можна припустити, що причиною вказаних недоліків є такі суперечності:

  • ставлення до дитини в сім’ї та вчитель. Важливо врахувати, наприклад, яка це сім’я (повна чи ні), скільки в ній дітей, брат чи сестра, хто старший. Така суперечність може загостритись, якщо вчитель надає перевагу діловим стосункам;
  • неадекватне пред’явлення вимог один до одного. Здебільшого ця суперечність має односторонній характер. Батьки не пробачають педагогу тих помилок, які б пробачили іншій людині, в тому числі й собі. З одного боку, тут ніби явна несправедливість, а з іншого – підвищені вимоги, що свідчать, які надії покладаються на вчителя;
  • різна психолого-педагогічна підготовка сторін. Звичайно, у вчителя вона має бути вищою, у всякому випадку, не нижчою. У стосунках із батьками завжди можна знайти спільну точку зору, якщо ні за яких обставин не ображати їх почуттів, у спірних ситуаціях бажано не нав’язувати своєї думки: «Я хочу вам порекомендувати, порадити», тобто не виступати істиною в останній інстанції.

У спілкуванні вчителя з учнями, їхніми батьками важливе місце має встановлення психологічного контакту, повнота якого залежить від знання вікових та індивідуальних особливостей дітей, середовища, в якому вони розвиваються.

Головне у встановленні психологічного контакту – виховання розуміння. Здійснити це на практиці хоч і складно, проте можливо. Вчитель – класний керівник на відміну від учителя – предметника щодня 4-5 разів розпочинає урок в одному класі. І так упродовж 4-х років. Не важко збагнути, яке психологічне навантаження він несе. До цього з розумінням мають ставитися батьки. У класі бувають симпатичні й менш симпатичні, ті, які схоплюють «на льоту», і яким потрібен час на обдумування. Тут на перший план виступає терпимість учителя. Всіх їх, таких різних, об’єднує спільне: потреба у відпочинку від похвал, розпоряджень, від будь-яких впливів та звернень, у часі розпоряджатися собою.

Чим більший наш виховний тиск, тим менше ми знаємо про внутрішній світ дитини. Звичайно, відхилення у поведінці окремих учнів потребують негайного втручання, аби не допустити їх перетворення у вади моральної поведінки, а то й запобігти подібному.

Семирічна дитина вже не дивиться на своїх тата й маму з безмежним довір’ям. З одного боку, їй хочеться, щоб до неї ставились як до дорослої, а з іншого – вона стає більш чутливою до батьківської любові. І ось вперше в житті її починають оцінювати, з’являються нові обов’язки та, звичайно, труднощі. Перебороти їх буде значно легше, якщо на допомогу прийдуть батьки, обравши правильну тактику спілкування. Інакше можливі зриви, відхилення у поведінці. Кому невідомі такі негативні її форми, як брехливість, лінощі, недисциплінованість, лихослів’я тощо.

Моральне виховання передбачає, що у дітей постійно нагромаджується позитивний досвід, а виникнення негативних якостей, наприклад, наведених вище, запобігається. Це можливо лише за тісного контакту з батьками, їхньої зацікавленості у вихованні свого малюка.

Кризовий період називають ще перехідним, підкреслюючи його важливість. І якщо нам не вдалося на якомусь етапі вирішити його суперечності, не варто втрачати надію.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;