Як вивчити 800 нових слів за місяць

Досі пам'ятаю ту фрустрацію, яку я відчувала після кожного екзамену з іноземної мови. Зубрила слова кілька днів без сну,  на тесті отримувала 95%+, але вже через 2 тижні все забувала, ніби і не вчила нічого. Почавши вивчати когнітивістику, я знайша відповідь на своє питання: "Як же ж насправді швидко засвоїти нову лексику і ніколи не забути її?". Я розповім вам про найкращу систему запам'ятовування слів  і як я засвоїла усю необхідну лексику японської мови (а це 10 000 слів) лише за 1 рік.


Наприкінці 19 століття жив психолог, в якого було багато вільного часу. І коли я кажу багато, я маю наувазі справді багато вільного часу. Герман Еббінгауз цікавився людською пам'яттю, хоча, вірніше сказати, його більше цікавило те, як люди забувають. Особливо його цікавила швидкість забування. Годинами і днями він запам'ятовував безглузді склади та складосполучення і перевіряв через деякий час наскільки добре він їх пам'ятає. Він хотів віднайти певні закономірності, і вони таки були. Виявилось, що найбільший відсоток матеріалу ми забуваємо одразу після заучування, згодом темпи забування уповільнюються. Щоб попередити забування, все, що необхідно, це всього лише повторювати інформацію у той момент, коли ви її майже забули. 

 

ПРОЦЕС ВИВЧЕННЯ НОВОГО СЛОВА

Обираєте слово, як слід ознайомлюєтесь з ним. Після цього створюєте для цього слова картку. Кожна картка має дві сторони: лицеву та задню. На лицевій стороні ми маємо "зачіпку" - щось, що натякне нам на слово. Часто у якості натяку використовують переклад слова. На задній стороні написано саме слово. Повторюєте його через 15 хвилин, на наступний день, через 3 дні, потім через 7 днів, 15 днів, 31 день, 63 дні і так далі... Якщо не змогли згадати слово в будь-який з цих днів - починаєте все з самого початку.

Це - певний алгоритм, коли саме потрібно повторювати слова, адже механізм пам'яті працює більш-менш однаково у всіх людей. Ви могли б слідувати цій методиці і за допомогою фізичних карток, але це дуже незручно. Уявіть, що кожен день ви вчите по 5 нових слів і вам необхідно писати дату наступного повторення на кожній картці, щоб не забути і не переплутати. Тому я одразу пропоную використовувати електронний варіант, адже програма автоматично прорахує інтервал до наступного повторення. 

 

Як вивчити 800 нових слів за місяць

 

ВСЕ, ЩО ВАМ НЕОБХІДНО ЗНАТИ

1. Встановіть додаток Anki, завантаживши його тут https://apps.ankiweb.net . Anki - це ваш магічний чарівник, який допоможе легко і без проблем вивчити будь-який обсяг лексики. Є численна кількість додатків накшталт Anki, але я помітила, що у багатьох з них неправильний алгоритм, а це дуже впливає на якість запам'ятовування. Anki безкоштовний для всіх девайсів, окрім Айфонів. 

2. Створіть окрему папку для кожної мови, яку ви вивчаєте. Я взагалі не раджу вивчати кілька мов одночасно. Робіть перерви між мовами - вранці вчіть англійську, а ввечері японську, наприклад. Так само й зі словами - між повторенням слів різних мов зробіть перерву у 15 хвилин. Так мозоку буде легше сприймати інформацію і ви не будете почувати себе перевантаженим та стомленим. Маючи ж суміш слів з кількох різних мов одночасно ваш мозок точно вибухне :)

3. Додайте картки. Одна картка - це одне слово. 

4. Повторюйте слова кожен день. Щодня ви будете бачити чергу з карток, які необхідно повторити саме сьогодні. Кількість нових слів та кількість слів для повторення ви можете регулювати у Налаштуваннях. Я раджу ставити 20 слів для нових картки і 80 слів для слів на повторення. Ставити більше не має сенсу, адже більше, ніж 100 карток для засвоєння викличуть лише фрустрацію та прокрастинацію. Якщо після перерви ви відчуєте сили повторити ще трохи слів, то просто тимчасово змініть  налаштування. 

 

ЯК СТВОРИТИ ІДЕАЛЬНУ КАРТКУ

1. На лицевій стороні має бути зображення. В ході одного з досліджень було виявлено, що людський мозок дуже добре запам'ятовує зображення. Побачивши 10 тисяч зображень лише по одному разу, піддослідні змогли згадати більше 83% цих зображень при тестуванні. Це вражаючий результат у порівнянні з 32% у аналогічному тесті на запам'ятовування слів. 

2. Пов'яжи слово зі своїм життям. Чим більше ти будешь знайомий зі словом як із реалією, тим краще воно запам'ятається. Це легко пояснити: мозок не хоче перевантажувати себе зайвий раз, тому звертає увагу лише на справді важливі речі. Якщо в тебе немає почуттів до слова, то мозок не вважає його необхідним для життя і не запам'ятовує. Тому якщо вчишь іноземне слово для поняття "стіл", то обери зображення стола, який стоїть у твоїй кімнаті, або який тобі дійсно дуже подобається. 

3. Повторюючи слово, прописуй його. Так в тебе більше шансів виявити помилку, а також запам'ятати слово ще краще - моторна пам'ять справді існує.

4. Створюйте картки самі. В інтернеті є чимало вже створених наборів карток з лексикою на всі випадки життя, але дослідження показали, що картки, які ви не створили самостійно, маюсь набагато нижчу вірогідність запам'ятатися (35% проти 93%). 

 

Керуючись цими простими правилами, я змогла засвоїти усю необхідну лексику японської мови лише за рік, витрачаючи на вивчення слів максимум 40 хвилин на день. Систематичність та правильний підхід дозволили уникнути мені тих жахливих моментів, коли ти старанно вчишь, але увесь час забуваєшь вивчене, і відчуваєшь лише сум та розчарування через витрачений даремно час. Звісно, рекомендації по створенню карток можуть бути розширені, адже є багато нюансів щодо вимови, відміни дієслів та багато чого іншого, але про це я детальніше напишу в окремій статті.

Автор: Єлизавета А.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.