Як вивчити українську мову

Зараз вчити українську мову набагато простіше, ніж будь-коли раніше. Для цього є безліч можливостей. Скористайтеся ними і нехай навчання принесе лише насолоду та задоволення.

Для того, щоб правильно говорити будь-якою мовою, її потрібно вивчати і практикувати. Не намагайтеся охопити все й відразу. Вчіть небагато, але щоденно. Якщо взяти для вивчення відразу великий об’єм матеріалу – це може призвести до невдачі, а відповідно й до розчарування. Краще невеликими кроками, але впевнено просуватися вперед.

Цікавим та ефективним може виявитися читання дитячих книжок. Якщо у вас є дитина або маленький братик чи сестричка, спробуйте читати для них дитячі книжечки українською мовою. Дітям буде цікаво навіть якщо багатьох слів вони не розумітимуть, разом ви зможете в них розібратися і це принесе ще більше задоволення – пізнання нового. Спробуйте подивитися разом мультфільми українською мовою. Мова мультфільмів та дитячих книжок дуже проста, що добре на початковому етапі вивчення мови. Подивіться мультсеріал для малят «Лепетуни». Він створений спеціально для того, щоб діти вивчали українську мову та правильно нею говорили. Він буде корисним не тільки для дітей, адже дуже багато помилок у мовленні роблять навіть ті, для кого українська мова є рідною.

Звісно, не потрібно нехтувати й літературою для дорослих. Спочатку читати українською може видатися складним заняттям, та з часом це може перерости у приємне захоплення. Коли словниковий запас ставатиме більшим, читати буде все легше, самі ж книжки будуть сприяти вивченню нових слів. Підбирайте літературу, яка буде вам до вподоби. Останнім часом з’являється все більше гарних творів: як сучасних українських письменників, так і класики, перекладів різних жанрів на будь-який смак. Читайте газети, журнали українською. Можна знайти цікаві україномовні сайти, блоги. Вивчаючи українську мову, звертайтеся до словників та довідників, щоб переконатися у правильній вимові чи написанні слів. Створіть свій блог та почніть вести його українською. Тоді ви справді будете думати над тим, як правильно сформулювати думку та написати. Практикуючись, бачитимете прогалини, які треба заповнювати, тож за потреби звертатиметесь до фахової літератури.

 Найкраще, коли навколо вас будуть люди, які розмовляють українською, та якщо це не так, створіть собі самі україномовне середовище. Дивіться телепередачі, художні фільми українською мовою. Зараз є багато українських кінофільмів, які посідають лідируючі позиції у світових рейтингах, багато фільмів дублюються українською. Слухайте пісні українських виконавців, адже у них уже є багато прихильників і вони популярні далеко за межами України, можливо комусь припадуть до душі українські народні пісні. Слухайте українське радіо, знайдіть канали на Ютубі не тільки ті, на яких вчать тонкощів мови, а й просто ті, на яких українською мовою розповідають про цікаві вам речі. Якщо ваше найближче оточення не розмовляє українською, попросіть їхньої підтримки і проводьте спільні україномовні хвилинки, години, вечори. Дуже ефективно проходять мовні дні.

Знайдіть вчителя, що надихає. Добре, коли є такий учитель поруч, та зараз є можливість вчитися й онлайн. І пам’ятайте, що вчитель – це лише координатор, який вкаже потрібний напрямок, порадить підручники чи інші необхідні матеріали, допоможе розібратися з важкими випадками, перевірить, виправить помилки. Але яким би хорошим не був учитель, перш за все потрібно самому докласти максимум зусиль. Навчання – це завжди праця. І праця щоденна, наполеглива. Тільки так можна досягти бажаного результату.

Вивчайте українську мову, вдосконалюйте свої знання, говоріть українською, бо це того варте!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 13 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;