Як вивчити українську мову

2020-08-01

Олена В.

Зараз вчити українську мову набагато простіше, ніж будь-коли раніше. Для цього є безліч можливостей. Скористайтеся ними і нехай навчання принесе лише насолоду та задоволення.

Для того, щоб правильно говорити будь-якою мовою, її потрібно вивчати і практикувати. Не намагайтеся охопити все й відразу. Вчіть небагато, але щоденно. Якщо взяти для вивчення відразу великий об’єм матеріалу – це може призвести до невдачі, а відповідно й до розчарування. Краще невеликими кроками, але впевнено просуватися вперед.

Цікавим та ефективним може виявитися читання дитячих книжок. Якщо у вас є дитина або маленький братик чи сестричка, спробуйте читати для них дитячі книжечки українською мовою. Дітям буде цікаво навіть якщо багатьох слів вони не розумітимуть, разом ви зможете в них розібратися і це принесе ще більше задоволення – пізнання нового. Спробуйте подивитися разом мультфільми українською мовою. Мова мультфільмів та дитячих книжок дуже проста, що добре на початковому етапі вивчення мови. Подивіться мультсеріал для малят «Лепетуни». Він створений спеціально для того, щоб діти вивчали українську мову та правильно нею говорили. Він буде корисним не тільки для дітей, адже дуже багато помилок у мовленні роблять навіть ті, для кого українська мова є рідною.

Звісно, не потрібно нехтувати й літературою для дорослих. Спочатку читати українською може видатися складним заняттям, та з часом це може перерости у приємне захоплення. Коли словниковий запас ставатиме більшим, читати буде все легше, самі ж книжки будуть сприяти вивченню нових слів. Підбирайте літературу, яка буде вам до вподоби. Останнім часом з’являється все більше гарних творів: як сучасних українських письменників, так і класики, перекладів різних жанрів на будь-який смак. Читайте газети, журнали українською. Можна знайти цікаві україномовні сайти, блоги. Вивчаючи українську мову, звертайтеся до словників та довідників, щоб переконатися у правильній вимові чи написанні слів. Створіть свій блог та почніть вести його українською. Тоді ви справді будете думати над тим, як правильно сформулювати думку та написати. Практикуючись, бачитимете прогалини, які треба заповнювати, тож за потреби звертатиметесь до фахової літератури.

 Найкраще, коли навколо вас будуть люди, які розмовляють українською, та якщо це не так, створіть собі самі україномовне середовище. Дивіться телепередачі, художні фільми українською мовою. Зараз є багато українських кінофільмів, які посідають лідируючі позиції у світових рейтингах, багато фільмів дублюються українською. Слухайте пісні українських виконавців, адже у них уже є багато прихильників і вони популярні далеко за межами України, можливо комусь припадуть до душі українські народні пісні. Слухайте українське радіо, знайдіть канали на Ютубі не тільки ті, на яких вчать тонкощів мови, а й просто ті, на яких українською мовою розповідають про цікаві вам речі. Якщо ваше найближче оточення не розмовляє українською, попросіть їхньої підтримки і проводьте спільні україномовні хвилинки, години, вечори. Дуже ефективно проходять мовні дні.

Знайдіть вчителя, що надихає. Добре, коли є такий учитель поруч, та зараз є можливість вчитися й онлайн. І пам’ятайте, що вчитель – це лише координатор, який вкаже потрібний напрямок, порадить підручники чи інші необхідні матеріали, допоможе розібратися з важкими випадками, перевірить, виправить помилки. Але яким би хорошим не був учитель, перш за все потрібно самому докласти максимум зусиль. Навчання – це завжди праця. І праця щоденна, наполеглива. Тільки так можна досягти бажаного результату.

Вивчайте українську мову, вдосконалюйте свої знання, говоріть українською, бо це того варте!

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 13 користувачів

Олена В.

Автор та репетитор на BUKI: Олена В.

РЕПЕТИТОР ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ. Всі предмети 1-4 кл! Працюю тільки онлайн! Люблю дітей і свою роботу :)

Ціна

300 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора