Як за допомогою соцмереж покращити знання учнів з української мови та літератури?

Сучасні учні - залежні від соцмереж. Лайки, пости, блоги - усе це зараз дуже популярне. А як же використати це для покращення знань учнів? Над цим питанням замислюється чимало вчителів. Давайте розберемося детальніше. Якщо сучасному учню цікаво "сидіти" у соцмережах, то ми повинні зробити так, аби він перебував там із користю для себе. Але як же це зробити? Все дуже просто, якщо Ви вмієте користуватися комп'ютером та інтернетом. Дам Вам кілька порад:

1. Заведіть сторінку у Інстаграмі (найпопулярніша соцмережа серед молоді). 

2. Подумайте над назвою Вашої сторінки (вона має підвищити інтерес, аби учень захотів із задоволенням зробити підписку).

3. Додавайте пости (це має бути ЦІКАВО написана, і красиво оформлена інформація). Зробіть опитування, проводьте онлайн-консультації, цікавтеся думкою підписників: чи цікава для них сторінка? Що, на їхню думку, потрібно змінити в оформленні матеріалу?  Знання з якої теми вони хотіли б покращити?

4. Лайфхаки (зробіть окремий пост, про те, як з легкістю вивчити ту чи іншу тему).

5. Проводьте прямі трансляції (діліться своїми знаннями, дайте учням можливість запитати Вас по темі, яку вони НЕ зрозуміли).

6. Будьте активними (щодня доповнюйте свою сторінку новою інформацією, дописами, розповідями, опитуваннями).

7. Відкрийте для себе ще одну популярну соцмережу - Телеграм. Так, саме тут Ви, зможете створити групу або канал, де також зможете ділитися знаннями з учнями і робити навчання цікавішим. Це дуже хороша ідея для репетитора. Всім відомо, що у підготовці до ЗНО дуже важливо знати винятки, та і не лише їх, багато правил, персонажів, якщо ми говоримо про українську літературу та багато чого іншого. То чому б не зробити вивчення набагато цікавішим? 

Створіть власний канал, запросіть туди своїх учнів. Доповнюйте канал інформацією, таблицями, схемами, кінофільмами, картинками, опитуванням, тощо. Зробіть процес підготовки цікавішим та сучаснішим.

8. Заведіть блог на You tube. Не бійтеся експериментувати, спробуйте зробити відеозапис, провести перше заняття онлайн, подати тему у цікавому форматі. Це цікаво. Зробіть презентації, розкажіть про особливості твору, перекажіть зміст, проаналізуйте проблеми, покажіть учням уривки з кінострічок. Інтернет дає дуже багато можливостей, які варто використати.

9. Створіть інтерактивні вправи. Є велика кількість інтернет-платформ, на яких можна це зробити, і в тому числі безкоштовно. Там Ви можете доповнити матеріали картинками, створювати кросворди, різноманітні ігри, квести, пазли, дошки, тестові матеріали. Це займе трішки часу, але воно того варте. І Вам буде цікаво, і дитина із задоволенням буде вивчати матеріал.

10. Не бійтеся вчитися. Нічого страшного, якщо Ви не вмієте користуватися тою чи іншою соцмережею чи інтернет-платформою. У тому ж таки інтернеті є велика кількість відеоматеріалів, переглянувши які Ви зможете самостійно навчитися працювати скрізь.

Сучасність - техніка, і хочемо ми чи ні, а інтернет і соцмережі будуть у нашому житті. Ми повинні використовувати їх з користю.

Якщо вчитель буде використовувати сучасні технології для вивчення предмету, то й інтерес до навчання учнів значно підвищиться. Вони будуть цікавитися предметом, переглядати сторіси, відповідати на питання та засвоювати матеріал з бажанням.

Будьте сучасними, не бійтесь експерементувати, дізнаватися щось нове для себе, заведіть блог, сторінку, ведіть прямі трансляції. Будьте цікавими для учнів, і тоді Ваш предмет буде для них важливим.

Отже, соцмережі є невід'ємною частиною життя сучасної людини, так давайте ж використовувати їх з користю!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;