Як заохотити дитину до читання?

Як заохотити дитину до читання?

У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід.

М. Гафурі

Як заохотити дитину до читання?

 

Читання є однією з найважливіших основ для формування розвиненої особистості. Тому питання заохочення дитини до читання є дуже актуальним. Перш за все - це власний приклад дорослих. Як можна вимагати від дитини читати книжку, якщо дорослі не беруть їх у руки взагалі?! Любі дорослі, дайте змогу дитині самій обирати книжку, яку вона хоче купити або почитати. Позитивно вплине на бажання читати – похід до бібліотеки. Покажіть приклад - запишіться самі, а дитина за вами потягнеться, те що цікавить вас – зацікавить і вашу дитину. 


Дуже важливо обирати книги і тексти для читання, які відповідають віку дитини. Не забувайте, що читати можна де завгодно: у транспорті, поліклініці, на морі.  Якщо говорити про темп, швидкість читання необхідно зробити читання цікавим. Ви мене запитаєте: «Як саме?». Є безліч різноманітних технік і тренінгів: читання навпаки, догори ногами, тексти з малюнками, читання з половинками слів, з гратами, текст, що обертається. Можна також звернутися за допомогою до репетитора, це звісно на ваш розсуд.

Пам
ятайте про частоту занять з розвитку читання – читати потрібно кожного дня. Щодо інтервалу часу, то це справа індивідуальна. Краще менше, але частіше. Читання повинно захоплювати, пробуджувати інтерес, стимулювати пізнавати навколишній світ. Крокуйте у ногу з часом, можливо, вашу дитину зацікавить електронна книга чи комікс, - це вже добре! Ви можете сказати, що у вас вдома і так безліч книг, енциклопедій, журналів. Я вам відповім, що книг забагато не буває.

Батьки, дідусі та бабусі, все у ваших руках, підтримуйте та розвивайте ваших любих діток. Терпіння та натхнення у цій нелегкій справі!

Автор: Наталія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Інші статті викладача