Як зберегти голос у літаку

Не залежно від того, гастролюєте Ви як співак або співачка, чи ні, Вам напевно час від часу треба літати літаками. Крім того, що переліт – це стрес для організму, особливо для людей із сердечно-судинними захворюваннями, умови в літаку не найкращим чином позначаються на голосі. Для того, щоб переліт пройшов без наслідків для голосового апарата достатньо дотримуватися декілька простих правил.

1. Вода. Не секрет, що в літаках повітря дуже сухе. Це означає, що горло пересохне дуже швидко. Так, в літак заборонено приносити пляшку з водою, але це стосується тільки води із дому або магазина. Вихід є: в аеропорті в будь-якому автоматі продається вода. Так, ціни можуть «кусатися», але голос важливіший. Зрозуміло, треба не забувати пити воду під час польоту. Якщо він довгий, то замість кави і чаю треба попросити у стюардес воду, коли роздають обід. Також, можна мати при собі маленькі льодяники, котрі непогано зволожують слизову. Та жодного алкоголю на борті!

2. Меньше слів. При звичайній розмові ми самі не помічаємо, як хватаємо повітря через рот. При диханні через ніс воно хоча б в деякій степені встигає зволожитися. При розмові, потік сухого повітря потрапляє прямо в горло. Краще скористатися навушниками та переглянути кіно, тим паче це допоможе уникнути розмов із настирними попутниками.

3. Профілактика. Літак – це замкнуте середовище. Звичайно, не треба панікувати, але мікроби можуть бути будь де. Майте у ручній поклажі санітайзер для рук (маленька пляшка із дезінфікуючим гелем). Можна пронести із собою і невеликий спрей для носа на основі морської води. До речі, так можна зволожити слизову носу. Якщо потрібно, використайте свої вітаміни. Та дивіться пункти 1 і 2, тому що суха слизова поганіше протистоїть вірусам і мікробам.

4. Бережемо вуха. Без них співаку – нікуди. Якщо у Вас є проблема із закладанням вух у літаку, скористайтеся берушами або навушниками-вкладишами (тільки ніякої гучної музики). Це трішки допоможе вирівняти тиск і легше перенести політ. Така порада актуальна для людей із проблемами сосудів, коли у них клацає у вухах або просто закладає їх.

5. Для особливих фанатів додаткова порада…супер-маска. Називається вона вог-маска або Vogmask. Заказати її можна в інтернеті. Що це таке? Це така маленька маска для обличчя, яка оберігає Вас від мікробів ззовні та зберігає вологість всередині. Маска має 1-2 фільтра, які ловлять найдрібніші частинки, алергени та мікроби, перш ніж вони потраплять у вашу дихальну систему. Але найголовніше, що маска уловлює вологу з вашого дихання, яка, як виявили дослідники, постійно складає 100% вологи і зберігає її!

На завершення, ще пара слів про вологість повітря. Ви напевно знаєте, що вона міряється в процентах. Але які показники можна вважати оптимальними? Якщо вологість повітря менше 35%, то це сухе повітря, яке швидко висушить ваше горло. Для боротьби з ним знадобляться декілька ковтків води кожні 30 хвилин. Якщо це літо, то зробіть знижку на те, що частина води виходить із потом організму. Знаходячись у Лондоні, наприклад, можна не хвилюватися за вологість, вона складає у середньому 75%. Для особливих фанатів знов таки є прилад гігрометр (продається в магазині техніки). Він міряє відносну вологість навколо нас. Так ось, повертаючись до літаків: вологість повітря в цих літаючих штуках досягає відмітки 10%! Це як у лабораторії для спеціальних дослідів. Під час польоту цей показник варіюється від 10% до 30%. Ну, Ви все зрозуміли…  

Професійні співаки світового рівня дуже часто гастролюють. Кількість їхніх перельотів у місяць може досягати 10 разів! І буває, що це досить довгі перельоти, не між містами, а між країнами. Буває і так, що через декілька годин після приземлення, артисту треба з’явитися на репетиції чи навіть на концерті. Звичайно, щоб долати такі перешкоди і бути у формі, однією водою тут не обійдешся. Для цього треба мати бездоганну вокальну підготовку, досвід, постійно слідкувати за станом здоров’я, займатися фізичними вправами, правильно харчуватися тощо.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Юлія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;