Як здати ЗНО з іноземної мови на 200 балів?

 Щороку випускники старшої школи проходять державний екзамен. Одним з обов’язкових предметів є іноземна мова (французька, англійська, німецька та інші).

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання. Що і створює причину для хвилювання учням. Але в будь-якому випадку правильна методика вивчення матеріалу та розрахунок часу для підготовки дозволить отримати достатньо високі бали.

 Щороку МОН випускає офіційні підручники для підготовки до ЗНО з різних предметів.

  Серед яких підготовка до ЗНО з англійської мови. Спершу варто розглянути завдання і час на виконання самих завдань екзамену.  Результати з певного навчального предмета визначаються за:

  • рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
  • критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

Визначення тестового бала  здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи.

  Отже які матеріали та яка методика найкраще вплине на результативний бал. Розглянемо методики підготовки до кожної частини екзамену. 

 Тривалість виконання 150 хв.:

  • Аудіювання

тестові завдання 1-16  з усіх 75 завдань. Для успішниго виконання даної частини слід удосконалити свої навички. НЕ ПРОСТО СЛУХАТИ - А І ЧУТИ! - головне правило аудіювання. Важливо кожен день, або хоча б 3 рази на тиждень слухати англійську мову рівня А2/В1, як правило побутові теми. Дивіться серіали, слухайте відео в YouTube, музику тільки англійською мовою. Почніть думати цією мовою, звикніть до її звучання. Під екзамену не переживайте, прочитайте завданння і спокійно прослухайте викладача. Після чого робіть свій вибір. 

  • Читання

Тестові завдання 17-38. Для успішного виконання даної части екзамену слід звернути увагу на скорість розуміння прочитаного. Це означає, що потрібно читати англійською все що можна, почніть з невеликих статей і плавно переходять до читання художніх книг. Крім того, зі збільшенням об’єму прочитаного корисно звертати увагу на швидкість читання для цього вам стане в пригоді секундомір. Згадайте початкові класи, коли було звичним визначати швидкість читання напротязі 1 хв. Отже, читаємо англійські тексти,  звертаємо увагу на швидкість читання, після прочитаного переказуємо своїми словами, те що запам’ятали АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ. При подібних тренуваннях, наш головний мозок звикає до  швидкого читання і головне РОЗУМІННЯ прочитаного анг.мовою.  Чим більше тренувань, тим швидше ви виконаєте цю частину завдань на ЗНО.

  • Використання анг. мови(тест)

Тестові завдання 39-58. Зазвичай, подібні  завдання головним чином зосередженні для виявлення рівня ваших знань щодо граматики англійської мови. Пояснення всіх потрібних для ЗНО граматичних тем і тести для їх закріплення представлені в посібниках для підготовки до ЗНО. ВАЖЛИВО користуватись підручниками видавництва одинакового року зі здачею ЗНО. Наприклад якщо ви пишете ЗНО 2020 року, то і власне користуєтесь підручниками для підготовки до ЗНО2020 року. Чому це так важливо? Щороку МОУ випускає чи навпаки додає до ЗНО різні граматичні теми. Для того щоб бути  обізнаним у темах ймовірних запитань, підручники і вся інформаціє має бути активльною. 

  • Письмо 

Письмова частина екзамену з таких предметів як іноземна мова і українська мова збігаються у своїй будові. Всім відомо про вступ, основну частину та кінцівку. Але у випадку складання ЗНО з англійської мови важливо приділити увагу правильному написанні листа. Тобто не забути про звертання,  логічність висловлення, використання складних граматичних конструкцій, синонімів поширених слів, звязні частки. Все це впливає на остаточний бал за твір. Та головним ЛАЙФХАКОМ, яким я хочу з вами поділити це висловлення відомих людей щодо представленої на ЗНО темі. Це означає що напередодні екзамену потрібно вивчити 5/7 відомих висловів на наступні теми: дружба, професія, сім’я, батьківщина, подорож, природа... Дані теми представлені через те, що навіть якщо тема  власного висловилення не буде точно співпадати з представленими темами, ви зможете обрати найбільш подібну і використати її у власному творі. 

 Тепер що стосується структури. Оскільки цей лист, то і формат повинен бути, як в листі. Ми пишемо приймаючій сім'ї, так що "Dear Mr and Mrs Smith", ніяких "привіт". І прощання - трохи більше формальне, ніж з одним. Наприклад, "Best regards".

 Крім того, повинні бути відкривають закривають фрази.

Наприклад, відкриває фраза може бути такою:

 Thank you for hosting me these past several weeks. It's been wonderful time and I am extremely happy to get to know you. (Час теж треба враховувати, оскільки в завданні "літня школа", то і про місяці не можна говорити, кілька тижнів більш логічні).

А закриває такий:

Once again I am grateful for the time we've spent together. I will never forget it and hope that one day I will be able to host you in my country.

 Між цими фразами ви пишіть власне відповіді на пункти із завдання. Не забувайте, що кожен пункт (а1, а2, а3) починається з нового абзацу, як і вступна, і заключна частини листа.

 Крім, того для кращої підготовки, рекомендую завести щоденник, де ви описуватимете кожен день, чи тиждень зі свого життя англійською мовою. Ця практика допоможе покращити письмові навички та уміння висловлювати свої думки правильно як українською так і  англійською. 

 •Розподіл часу на екзамені 

Уважно проглянувши кожну частину екзамену, визначте свою сильну і слабку сторону. Якщо ви достатньо швидко (20-25 хв) виконуємо завдання власного висловлення, почніть саме з цього завдання! Адже частою помилкою добре-підготовленого учня є неправильний розподіл часу на виконання різних завдань. Інколи учні, які були впевнені у своїх можливостях, забувають часові обмеження і в результаті втрачають шанси на хороший бал. Отже, правильний розподіл часу- це одне з найважливіших завдань! Щоб  краще відчути і спробувати на практиці весь процес ЗНО рекомендовано відвідати пробне ЗНО. 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Василина Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;