Як зробити онлайн-урок цікавим?

Зазвичай, готуючись до уроку, ми ретельно продумуємо те, як вдало пояснити та відпрацювати новий матеріал, як закріпити лексику, або як встигнути на уроці все заплановане. А скільки часу ви приділяєте тому, щоб зробити урок максимально цікавим для учнів?

Чи буде урок цікавим, чи захочуть діти активно працювати, великою мірою залежить від того, наскільки продумана кожна деталь уроку. Потрібно чітко поставити цілі уроку та продумати, як вони будуть реалізовуватися. 

Ефективність уроку також залежить від мотивації учнів. Тому потрібно докласти максимум зусиль, щоб діти хотіли здобувати знання. 

 

Як вибрати форму уроку?

Дуже важливо не помилитися при виборі форми уроку. Уроки будуються відповідно до мети та віку учнів. Форми уроку можуть бути різні: уроки-подорожі, уроки-пригоди, уроки-казки, уроки-сюрпризи і т.д. Вони можуть проходити у вигляді конкурсу, вікторини, презентації та навіть у вигляді концерту.

Потрібно правильно підібрати прийоми та методи навчання: словесні, наочні, практичні чи дослідницькі. Для розвитку пізнавального інтересу використовують методи проблемного навчання. 

Підготуйте нестандартні домашні завдання. Це може бути написання резюме, огляд-розповідь серії улюбленого серіалу, складання меню ресторану, створення якоїсь незвичної презентації. Наприклад, попросіть створити презентацію, зробивши якомога більше помилок. Діти повинні знати, що помилятися нестрашно, але вони повинні бачити свої помилки і уміти їх виправляти.

Використовуйте презентації. Вони дозволяють зробити урок цікавим, продуманим, пізнавальним; сприяють розвитку в учнів мислення, інтелектуальних здібностей. Щоб презентація запам’яталася, її треба зробити привабливою, незвичною. Це повинен бути сюрприз для дітей.

Учитель повинен регулярно поповнювати свою методичну скарбничку різноманітними цікавинками з тих тем, які вивчаються. Знайти цікавий матеріал легко можна в інтернеті. Використовуйте нестандартні, оригінальні завдання, лінгвістичні жарти, які допоможуть краще розібратися з національними особливостями британців та англійським гумором.

Поцікавтеся, чим захоплюються діти, яке у них хобі. Ви багато чого дізнаєтесь, і це можна використати на уроках, акцентувати на цьому увагу, пояснюючи матеріал. Можливо учні створюють відеоролики або ведуть свій блог. Долучіть це до навчального процесу.

Чи знали ви, що на уроках можна вдало використовувати комікси? Є багато додатків, за допомогою яких можна створювати комічні розповіді. Дайте волю своїй фантазії, втілюйте в життя цікаві ідеї, придумуйте оригінальні сюжети, мандруйте разом із всесвітньо відомими супергероями, або створіть свої власні. І для цього не потрібно бути художником чи дизайнером. Це дасть можливість учням не тільки розважитись, а й взяти для себе багато нових слів та зворотів. А ще, дуже цікаво сприймаються комікси, коли діти створюють їх про себе, або про вчителя. Для цього потрібно придумати сюжет, зробити фотографії героїв, відображаючи потрібні емоції. Ці фотографії необхідно роздрукувати і потім додати до них тексти. Коли діти емоційно залучені до процесу, такий урок проходить набагато цікавіше.

Чому комікси потрібні на уроці?

  • Комікси – це візуалізація. А як ми знаємо, більшість інформації ми сприймаємо візуально.
  • Комікси мають захоплюючий сюжет.
  • Їх можна використовувати як при повторенні, так і на етапі вивчення нового матеріалу.
  • Це творчість.
  • Розвивають логіку та мислення.
  • Це сучасно.

Докладіть зусиль, щоб реалізувати дані ідеї, додайте нотку креативності, свіжий погляд у плани-конспекти, навчайте творчо, та нехай ваші онлайн-уроки будуть цікавими!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 6 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;