Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина І

Хороша пам’ять залежить від здоров’я та життєвих сил мозку. Будь ви студент, який готується до випускних іспитів, офісний працівник, зацікавлений зробити все можливе, щоб мати гострий розум, або людина у віці, можна багато чого зробити для поліпшення своєї пам’яті та розумової працездатності.

Кажуть, що не можна навчити стару собаку новим трюкам, але коли мова заходить про мозок, вчені виявили, що ця стара приказка просто не відповідає дійсності. Мозок людини має дивовижну здатність адаптуватися і змінюватися – навіть до старості. За допомогою правильної стимуляції ваш мозок може формувати нові нервові шляхи, змінювати існуючі зв’язки, адаптуватися та реагувати на навколишні зміни.

Неймовірна здатність мозку змінюватись дає можливість покращити здатність засвоювати нову інформацію та покращувати пам’ять у будь-якому віці.

1) Тренуйте мозок

На той час, коли ви досягли повноліття, ваш мозок навчився швидко обробляти та згадувати інформацію, вирішувати знайомі проблеми та виконувати звичні завдання з мінімальними розумовими зусиллями. Але якщо ви завжди дотримуєтесь одного й того ж режиму, ви не надаєте своєму мозку стимуляції, необхідної для постійного зростання та розвитку.  Пам’ять, як і м’язи, вимагає від вас використовувати її, інакше вона втратиться. Чим більше ви напружуєте свій мозок, тим краще ви зможете обробляти та запам’ятовувати інформацію. Але не всі види діяльності рівні. Найкращі вправи для мозку порушують ваш розпорядок дня і вимагають від вас змінити рутину на щось нове.

Добре стимулює мозок вивчення чогось нового. Якими б інтелектуальними не були види діяльності, якщо це щось, чим ви вже добре володієте, це не є гарною вправою для мозку. Заняття повинно бути незнайомим та поза зоною комфорту. Щоб зміцнити мозок, потрібно продовжувати вчитися та розвивати нові навички. Найкращі види діяльності щодо активізації мозку вимагають вашої повної та пильної уваги. Недостатньо того, що в один момент ви зіткнулися зі складнощами. Це має бути тим, що вимагає постійних розумових зусиль. Наприклад, навчитися грати складний новий музичний твір принесе більше користі, аніж коли ви граєте складний твір, який ви вже запам'ятали.

Шукайте те, де б ви могли починати з легкого рівня і вдосконалюватися, вдосконалювати свої навички, розширювати свої можливості. Коли в раніше важкому рівні ви починаєте відчувати себе комфортно, це означає, що настав час перейти до наступного рівня.

Види занять мають бути також корисними. Чим більше ви зацікавлені у цій діяльності, тим більша ймовірність, що ви продовжуватимете це робити і тим більше переваг отримаєте. Тож вибирайте види діяльності, які, незважаючи на складність, все ж приємні та приносять задоволення.

Подумайте про щось нове, що ви завжди хотіли спробувати, наприклад, навчитися грати на гітарі, робити гончарні вироби, жонглювати, грати в шахи, розмовляти французькою, танцювати танго чи освоювати гольф-гойдалки. Будь-яка із цих видів діяльності може допомогти вам покращити пам’ять, якщо вони викликають у вас цікавість.

2)  Не нехтуйте фізичними вправами

Хоча розумові вправи важливі для здоров’я мозку, це не означає, що вам не потрібно попотіти. Фізичні вправи допомагають мозку залишатися активним. Вони сприяють надходженню кисню до мозку та зменшують ризик розладів, що призводять до втрати пам’яті, таких як діабет та серцево-судинні захворювання. Вправи також сприяють отриманнюкорисних хімічних речовин мозком та зменшують рівень гормонів стресу.

Існує незліченна кількість програм для тренування мозку та онлайн-програм, які обіцяють підвищити пам’ять, навички вирішення проблем, увагу та навіть рівень IQ щоденною практикою. Але чи справді вони працюють? Хоча ці програми тренування мозку можуть привести до короткочасного вдосконалення будь-якого завдання чи конкретної гри, яку ви практикували, вони не покращують загальний інтелект, пам’ять чи інші когнітивні здібності.

Рейтинг:3 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;