Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина ІІ

Гарну пам’ять хочуть мати всі, адже вона допомагає вивчити щось нове, будь-то іноземна мова, гра на музичних інструментах чи інший корисний навик. Однак для того, щоб її розвинути, доведеться добре попрацювати. Продовжуємо розбирати корисні навички для покращення пам’яті.

1) Отримуйте достатню кількість сну.

Дуже важливим є те, чи ви отримуєте кількість сну, необхідного для найкращого функціонування організму. Навіть кілька годин недосипу має різницю! Пам’ять, креативність, здатність вирішувати проблеми та навички критичного мислення – це все буде порушено. Сон надзвичайно важливий в навчанні та для пам'яті. Основна активність, що посилює пам’ять, відбувається на найглибших стадіях сну.

Складіть регулярний графік сну. Спробуйте не порушувати свій розпорядок дня навіть у вихідні та святкові дні.

Уникайте всіх екранів принаймні за годину до сну. Синє світло, яке випромінюють телевізори, планшети, телефони та комп’ютери, викликає безсоння та робить вас сонливими.Скоротіть вживання кофеїну. Кофеїн впливає на людей по-різному. Деякі люди дуже чутливі, і навіть ранкова кава може заважати спати вночі. Спробуйте зменшити споживання або повністю його виключити, якщо ви підозрюєте, що це не дає вам спокійно спати.

2)  Знайдіть час для друзів

Коли ви думаєте про способи поліпшення пам’яті, ви думаєте про серйозні заходи, такі як вирішення кросвордівчи освоєння шахової стратегії, чи прощось простіше – спілкування з друзями чи насолода веселим фільмом?Більшість, напевне, обрала б перше. Але життя, сповнене друзів та веселощів, має чималі переваги.

Здорові стосунки – найкращий прискорювач для мозку. Люди – соціальні істоти. Ми не призначені для того, щоб жити ізольовано. Відносини стимулюють наш мозок, насправді, взаємодія з іншими може забезпечити найкращий вид вправ для мозку.

Наявність міцних дружніх стосунків та підтримка є життєво важливими не тільки для емоційного здоров’я, але й для здоров’я мозку. Якщо у вас активне соціальне життя, пам’ять буде знижуватись значно меншими темпами. Є багато способів почати користуватися перевагами мозку та перевагами спілкування для підвищення пам’яті. Домовляйтеся частіше бачитися з друзями або зв'яжіться по телефону. А якщо немає поряд друга, не забувайте про домашню тварину - особливо собаку, яка є найбільш товариською.

3)  Стримуйте стрес

Стрес є одним з найлютіших ворогів мозку. З часом хронічний стрес руйнує клітини мозку і пошкоджує область мозку, яка бере участь у формуванні нових спогадів та пошуку старих. Він може також стати причиною втрати пам’яті. Ось декілька порад щодо управління стресом:

  • встановіть реалістичні очікування (і будьте готові сказати ні!);
  • робіть перерви протягом дня;
  • висловіть свої почуття ;
  • встановіть здоровий баланс між роботою та дозвіллям;
  • зосередьтеся на одному завданні за раз, а не на багатозадачності;
  • займіться медитацією, вона є надзвичайно корисною для психічного здоров’я. Медитація допомагає поліпшити психічний стан, зняти депресію, тривогута високий кров'яний тиск. Медитація також може поліпшити зосередженість, концентрацію уваги, креативність, пам’ять, а також навички навчання та міркування.

4) Посмійтеся

Ви чули, що сміх – найкращі ліки?І це стосується і мозку, пам’яті, а також всього організму. Слухання жартів активує ділянки мозку, життєво важливі для навчання та творчості. Він допомагає людям краще мислити та вільніше спілкуватися.

Якщо ви шукаєте способи принести більше сміху у своє життя, смійтеся над собою. Поділіться своїми незручними моментами. Найкращий спосіб сприймати себе менш серйозно - це говорити про часи, коли ми сприймали себе занадто серйозно. Коли почуєте сміх, ідіть до нього. Здебільшого люди дуже раді поділитися чимось смішним, оскільки це дає їм можливість посміятися ще раз.

Скористайтеся вище поданими порадами, і результати не змусять себе довго чекати.

Рейтинг:4.5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;