Як зрозуміти використання минулих часів в англійській мові

Для тих людей, які недавно почали вивчати англійську, справжнім викликом є зрозуміти використання часів, особливо коли мова йде про минулий час. Це відбувається тому, що в українській мові не має такого розмаїття використання часів взагалі. Щоб добре зрозуміти правила вживання часів в англійській мові, а саме в минулому часі, я раджу розпочати з того, щоб умовно поділити їх на певні рівні:

1. Перший рівень – дія, подія, або ситуація, яка відбулася і є вже неактуальною на даний момент. Особливо, якщо використані такі слова, як: yesterday, two days ago, at one o’clock, last year, in spring, on a weekend and others. Тобто, наголошується коли ця подія відбулася, а також маємо на увазі те, що вона відбулася і зараз вже неактуальна. В такому випадку, найчастіше використовується простий минулий час PastSimpleTense, який утворюється за допомогою додавання закінчення -d, -ed до дієслова, якщо це дієслово є правильним. Якщо ж дієслово є неправильним, то воно міняє свою форму. Таблицю неправильних дієслів можна знайти у кожному словнику або Інтернеті, задавши у пошуку. Простий минулий час – це друга колонка.. Наприклад:

Yesterday I visited my parents. – Вчора я відвідав своїх батьків (саме вчора, я щось зробив)

On my birthday they gave me big package. – На моє день народження вони дали мені великий пакунок (подія відбулася в минулому, саме у мій день народження і зараз є неактуальною).

2. Другий рівень – коли ми робимо наголос на результаті дії, у таких випадках ми використовуємо перфектні часи PerfectTense – третя колонка неправильних дієслів або дієслово з додаванням закінчення -d, -ed до дієслова, якщо воно є правильним +have (PresentPerfect) або +had (PastPerfect), яке стоїть перед дієсловом. Для нас не є важливим коли і як подія відбулася. В даному випадку ми не вказуємо на час події, для нас головним є сам факт такої події. Такі слова, як: already, yet, never, ever, just, recently вказують на те, що потрібно вживати PerfectTense.

have done every thing at my work. – Я вже зробила все на роботі (наголошено на результаті дії – все зроблено)

I have been in Lviv several times. – Я була у Львові кілька разів (не важливо коли я була там, але я там була кілька разів).

3. Третій рівень – це дії, або ситуації, які відбувалися в минулому і в даному випадку ми наголошуємо, що ця дія відбувалася протягом якогось часу. Тут ми акцентуємо увагу на тривалості дії. Наприклад, порівняйте такі два речення:

At 6 o’clock I ate my dinner. – В шостій годині я повечеряв (я вже поїв о шостій).

At 6 o’clock I was eating my dinner. – В шостій годині я вечеряв (я все ще їв о шостій).

В цьому прикладі використовується простий минулий подовжений час Past Continuous Tense так, як вказуємо на конкретний час (о шостій годині). Можливе використання подовженого часу з перфектним часом. В таких випадках утворюється Present or Past Perfect Continuous Tense. Все залежить від того, що ми хочемо сказати і з якими іншими словами, які вказують на час дії вживаємо вираз чи речення в тому чи іншому часі. Наприклад:

DuringlasteveningIwaswatchingaTV, anddoingnothing. – Минулого вечора я дивився телевізор і просто нічого не робив (використовуємо простий минулий подовжений час, бо вказуємо на час події і на її тривалість).

I have been reading the chapter. – Я читав розділ (протягом якогось часу, я все таки його читав).

Linda had been waiting along time before you arrived. – Лінда чекала довший час перед тим як ти приїхав (вона чекала довго до того як ти приїхав).

Правила утворення подовженого часу відбувається шляхом додавання закінчення ing до дієслова та допоміжного дієслова was, were, яке ставимо перед дієсловом. При утворенні подовженого часу з перфектною групою використовуємо have been (Present Perfect) та had been (Past Perfect) +закінчення -ing до дієслова.

Ще раз звертаю увагу, що дана стаття не ставить за мету пояснити правила утворення часів в минулому в англійській мові, а робить наголос на тому, як правильно розуміти використання різних часів.

Бажаю усім успіхів і до зустрічі знову!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Галина О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;