Який словник обрати, вивчаючи англійську мову?

 

Щоб успішно вивчити мову, в першу чергу потрібно озброїтись хорошим словником. Але ж їх сотні?!! Як правильно вибрати? Завантажити онлайн-варіант? А може витягнути старенький словник, яким ми, або наші батьки, користувалися ще в школі?

Спершу розберімось, які існують види словників.

Найпоширеніші види словників:

1. Паперові словники. Надійними і перевіреними словниками вже багато років вважаються словники видавництва Longman і Oxford. Наприклад, «Longman Dictionary of Contemporary English», «Longman Collocations Dictionary and Thesaurus»,«Oxford Advanced Learner's Dictionary», «Oxford Learner's Word Lists». Все ж в цих словниках є два недоліки. По-перше, вони не підійдуть для тих, хто починає вивчати англійську з нуля, оскільки написані лише англійською. По друге, в епоху цифрової техніки паперові словники почали відходити на другий план, адже людям зручніше завантажити словник на телефон, а не тягати з собою грубі важкі книжки. Тому поговорімо електронні словники.

2. Онлайн-словники. Вони дозволяють швидко знайти потрібні слова і фрази, а ще можуть навіть «сказати», як їх правильно вимовити, адже в багатьох словниках є функція озвучування слів. Проте ними можна користуватися лише, якщо ви підключені до інтернету. Наприклад, чудовим словником такого типу є “ABBYY LingvoLive”. Він побудований дуже просто, містить переклад слів на 20 мов, озвучення, транскрипцію, словоформи і, навіть приклади вживання слів з різних текстів.

3. Офлайн-словники. Для цих словників підключення до інтернету не обов’язкове. Ними зручно користуватися, коли ви подорожуєте або відпочиваєте там, де відсутній інтернет. Ви просто завантажуєте програму на свій телефон, планшет або ноутбук і більше не залежите від жодних зовнішніх обставин. Серед хороших офлайн-словників є ABBYY Lingvo, в якому російсько-англійські словники є безкоштовними, а також Offline dictionaries.

А зараз розгляньмо сім конкретних електронних словників. Які у них переваги і недоліки? Для якого рівня англійської вони підійдуть? Чи зручні в користуванні?

Лінгво

1. ABBYY Lingvo Live.

Переваги: перекладає як окремі слова, так і фраз на 20 мов, містить транскрипції та озвучення слів, переклад по частинах мови, словоформи, підходить для початківців.

Недоліки: працює лише онлайн, найкраще підходить для користування на комп’ютері чи ноутбуці.

2. Offline dictionaries. 

Переваги: безкоштовний, переклад на 18 мов, працює офлайн, перекладає фрази, підходить для початківців.

Недоліки: містить рекламу, подає варіанти слів одним великим абзацом, через що важкувато знайти потрібне слово, відсутнє озвучення слів та голосовий пошук.

3.  Dictionary.com.

Переваги: пояснює слова фрази, подає синоніми, ідіоми.

Недоліки: не містить перекладу, а лише пояснює слова і фрази англійською мовою, підходить для студентів середнього рівня англійської, необхідне підключення до Інтернету, містить рекламу, відсутня транскрипція.

 

4. Dictionary — Merriam-Webster.

Переваги: голосовий пошук, озвучення слів, транскрипція, антоніми, синоніми.

Недоліки: англійсько-англійський, підходить для студентів середнього рівня англійської, працює тільки онлайн, містить рекламу.

5.  DioDict4.

Переваги: створений на основі Collins Cobuild English Learner’s Dictionary, просто та зрозуміло пояснює слова для тих, хто лише починає вивчати англійську, містить багато речень з прикладами, транскрипцію, озвучку, ідіоми, приємний інтерфейс, не містить реклами.

Недоліки: англійсько-англійський, безкоштовний лише для пристроїв Samsung, якщо завантажувати з Galaxy Store. Для інших пристроїв платний.

6. Мультитран.

Переваги: наявні дві версії — онлайн і офлайн, містить сотні словників і переклади на сотні мов, специфіка більше прифесійного спрямування. У ньому можна знайти перклад рідкісних фраз, різних установ і сленгові слова.

Недоліки: не містить транскрипції, не рекомендований для початківців, які в ньому просто «загубляться».

 

7. ABBYY Lingvo.

Переваги: переклад слів і фраз, приємний інтерфейс, озвучення слів, транскрипція, синоніми, ідіоми, словоформи, працює офлайн, зручний у користуванні, підходить для початківців.

Недоліки: платний, безплатними є лише російські словники.

Тепер ви вже значно краще орієнтуєтеся у словниках. Протестуйте кожен з них і ви знайдете той, який допоможе вам здійснити свою мрію — ідеально вивчити англійську мову. А ще не бійтеся радитися з іншими, питати друзів, якими словниками користуються вони, ставити питання на форумах. Давня мудра книга Біблія каже: «Коли немає обговорення, плани розладнуються, а коли багато порадників — здійснюються» (Прислів’я 15:22).

Тож успіхів вам у виборі словника і вивченні англійської мови!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Інна Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;