З досвіду репетитора: як вивчають англійську дорослі?

Вивчення англійської - це вже давно тренд для дорослих, підлітків і навіть дітей, котрі ще не ходять до школи. Знання англійської мови - потреба для успішної роботи або особистих цілей на кшталт подорожей чи спілкування з друзями та родичами за кордоном. Саме тому всі дорослі свідомі люди приходять на заняття з великим бажанням працювати та ентузіазмом до вичення англійської мови. Чому він так швидко зникає? Давайте спробуємо розібратися.

Наш перший ворог - відчуття сорому та невпевненості коли говоримо іноземною мовою. Дорослі часто бояться бути смішними, незграбними або того, що хтось подумає, нібито вони не достатньо розумні чи кмітливі. Більшість з нас після школи, ВУЗу та отриманні стабільної роботи не часто потрапляє в ситуації, коли щось треба робити вперше, виходити за межі комфортної зони. Однак, без цього не обійтися при вивченні будь-якої мови. Повірте, практично всі стикаються з подібними труднощами і навіть вашому репетитору колись доводилося подолати мовний бар'єр і бути в ситуації коли потрібне слово вилетіло з голови чи було важко зрозуміти співрозмовника. 

По-друге, кожен, хто має за мету вивчити мову повинен розуміти, що для цього необхіден час і стабільні заняття. Іноді трапляються учні, які ще не розпочавши займатися, питають про кількість необхідних занять. Наприклад: чи вистачить мені 10, 20 і т.п. занять. Кожен випадок індивідуальний, але з власного досвіду можу зазначити, що занять 1 раз на тиждень - не достатньо навіть якщо Ви будете займатися 2 чи 3 години поспіль. Краще розділити цей час на 60 або 45 хвилин двічі, а краще - тричі на тиждень. Якщо з причин хвороби чи відрядження або інших обставин Ви відмінили заняття - краще його перенести, а не просто пропустити.

По-третє, якщо Ви хочете гарних результатів - то варто працювати не тільки на занятті з репетитором, а й самостійно. Я маю на увазі виконання завдань, які рекомендує Ваш вчитель, включаючи вивчення слів та вправи на закріплення матеріалу. Так, це може здаватися нудно, але без цього - нікуди. Пам'ятаєте, як колись мама заставляла виконувати домашні? Біда в тому, що контактів мами ніхто з дорослих не надає. У кожного з нас є багато справ: діти, робота, друзі, домашні справи, а доба має лише 24 години. Однак дуже прикро, коли учень не виконує завдань. Тоді репетитору доводиться витрачати цінний час заняття на те, що учень міг виконати самостійно, а це не стимулює прогрес.

Ще один фактор який впливає на спілкування іноземною мовою - це те, що на початку вивчення ми говоримо те, що вміємо, а не те, що хочемо сказати. Доводиться обходитись мінімальним, навіть примітивним запасом слів. Проте старайтеся висловити свою думку самостійно наскільки це можливо, а не запитувати у вчителя про кожне наступне слово. І не бійтеся помилок! Їх допускають всі. На помилках вчаться та й Ви не в школі, де хтось буде знижувати вашу оцінку за допущену помилку. Навіть носії мови не завжди на 100 відсотків граматично вірно будують речення. Ми також допускаємо помилки спілкуючись українською. Адже не віс з нас філологи.

Отже, підсумовуючи сказане вище, можна сформулювати декілька цінних порад для тих, хто дійсно хоче вивчити англійську мову чи будь-яку іншу іноземну мову коли Ви вже далеко не студент. Все реально!

1. Відкиньте відчуття страху і ставтеся з повагою до себе та своїх розумових здібностей. Не порівнюйте себе з іншими, а лише з самим собою вчорашнім. Дайте собі час. Повірте, Ви справляєтесь набагато краще ніж Вам здається. 

2. Не пропускайте занять без поважних причин. Стабільність - запорука успіху.

3. Виконуйте домашні, закріплюйте матеріал самостійно. Без цього - кожне наступне заняття - це повтор попереднього мінімум на 25%. Це Ваш час і змарновані гроші.

4. Пам'ятайте, будь-які Ваші зусилля - не марні. Слухайте пісні англійською, дивіться улюблені серіали англійською, спілкуйтеся з носіями мови онлайн. Збільшуйте словниковий запас, адже мова складається зі слів. Ви зрозумієте, що досягли успіху коли почнете думати англійською.

На мою думку, швидких вражаючих результатів - не буває, але практикуючи мову щойдня, Ви стаєте на крок ближче до мрії - успішної кар'єри чи просто вільного спілкування англійською, а може і життя за кордоном. Вірте в себе і у Вас обов'язково все вийде! 

Рейтинг:4.67 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Катерина С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;