Закохана в онлайн навчання

2020-06-29

Оксана О.

Про викладання англійської мови онлайн я чула, читала й обдумувала давно. Але в докарантинну епоху, коли ідеально була налагоджена робота з учнями, а онлайн платформи і сервіси у твоєму комп’ютері ще не були налаштовані і не розкладений навчальний матеріал по папочках, годі було собі уявити як це все працює і чи дасть бажані результати. Однак, новий час кидає нам свіжі виклики і їх, на мою думку, не варто боятися, а слід розширювати свої горизонти і приймати як належне. Вважаю, нам необхідно прийняти і полюбити цю нову еру, тому що цей карантин і Сovid 2019 назавжди змінили наше життя. З тою кількістю гаджетів, які ми використовуємо щодня ми давно самі не помітивши цього стали кіборгами.  

Я по своїй природі є консерватор і, хоч нові ідеї люблю і підтримую, але з великою обережністю починаю застосовувати їх на практиці. Тому коли я багато чула на конференціях про онлайн навчання, за яким майбутнє, я не до кінця розуміла про що йде мова, бо в мене, як в людини творчої і з фантазією, завжди були свої залізобетонні аргументи. Отже, чому і чим викладачів та учнів відлякує вивчення англійської мови онлайн? Спробуємо розібратись з онлайн навчанням та зважити усі за і проти онлайн та офлайн занять та зробити порівняльний аналіз.

Перше, що може видатись незвичним це те, що для тих хто звик працювати з учнями наживо мають у своїх головах такий дивний стереотип, що онлайн заняття може видатися неживим, штучним чи що учнів неможливо мотивувати на відстані або що через відстань не передається харизма і енергія викладача, не передається емоція, яка підтримує урок в дії. Все це є зашкарублою в наших мізках догмою, нав’язливим страхом і насправді означає лише те, що ми боїмося і не хочемо виходити з нашої зони комфорту.

З інтернет заняттями насправді не все так страшно і складно як можна собі напридумувати, необхідно лише впорядкувати свої матеріали, перейшовши з паперу на електронні версії та обрати ті платформи, які милують око і з якими легко працюється. Для себе я обрала дві таких платформи, з ними моїм учням і мені легко, зручно та затишно працювати – це Zoom.uaта Skype. Хоча можна легко провести урок як у Viber так і у Facetime, я все-таки зупинилася на двох перших платформах і я спробую пояснити чому.

 Однією з найстарших і найвідоміших платформ за можливість проводити онлайн конференції, для більше ніж двох людей, є звичайно Skype. На мою думку, ця платформа є добре відомою, зручною і вона залишається серед лідерів для проведення Інтернет-уроків. Учні добре знаютьSkype, мають його на своїх телефонах і комп’ютерах, що є важливо, адже вони часом не хочуть або їм складно установлювати кожного разу нові додатки. Skype достойно працює при умові хорошого швидкісного Інтернету, я не раз пробувала заняття сам на сам та групові, і в принципі там є все що і є в новіших аналогах, таких як наприклад Zoom чи GoogleHangouts, GoogleMeet. Я завжди намагаюся під- лаштуватися під своїх учнів і працюю на тій платформі, на якій зручно в першу чергу їм. Тому деякі з моїх учнів люблять Skype, тому ми займаємось там, деякі надають перевагу Zoom то доводиться працювати і там теж. Стосовно GoogleHangouts і GoogleMeet я їх ще не пробувала на смак, але думаю принцип роботи схожий і якщо хтось з моїх учнів захоче займатися на цих ресурсах, то я звісно готова розширити свій діапазон.

Сьогодні нам важливо зрозуміти, що Інтернет насправді розширює наші можливості, а не обмежує їх. Онлайн дає широкі можливості для вивчення іноземних мов і я дуже рекомендую Вам їх випробувати. Не останнім аргументом «за» є те, що це шанс доступу до якісних послуг для людей обмеженими можливостями. Інтернет дає безліч можливостей вибирати собі вчителя в будь-якому місті, в будь-якій частині світу. І коли домовляєшся про заняття з учнями з-за кордону, то все ще присутнє дивне і незвичне відчуття, що все це машина часу, про яку колись люди могли тільки мріяти, і яка дає унікальні можливості подолати час та простір. Zoom і Skype заняття мають безліч переваг – вони дають можливість брати участь в міжнародних мовних клубах, робити спільні спікнги, залучаючи різні міста, країни і навіть континенти. Сьогодні, коли студентів вже нічим не здивувати – ні піснями, ні фільмами, онлайн дарує нові можливості обміну досвідом, вносить новизну і непередбачуваність в хід уроку. Це, також, можливість економити час і гроші, оскільки нема потреби добиратися до вчителя та тратити гроші на навчальні матеріали – все необхідне знаходиться на електронних носіях. Фраза час – це гроші стає як ніколи актуальною, тому не витрачайте час не довгі поїздки на навчання, а вибирайте кращий та економніший варіант!

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 2 користувачів

Оксана О.

Автор та репетитор на BUKI: Оксана О.

Helping committed professionals in various industries so they could improve their job performance by advancing their communication skills in English.

Ціна

800 грн/год

Інші блоги автора

Як завалити іспит з німецької мови на інтеграційних курсах в Німеччині?Як завалити іспит з німецької мови на інтеграційних курсах в Німеччині?10.05.2024Міфи і правда про курс CELTA для викладачів англійської. Частина 2Міфи і правда про курс CELTA для викладачів англійської. Частина 204.01.2022CELTA - моя правда про найвідоміший у світі курс для викладачів англійської мови. Частина 1CELTA - моя правда про найвідоміший у світі курс для викладачів англійської мови. Частина 104.01.2022Займенники та присвійні прикметники в англійській, німецькій та українській мовахЗайменники та присвійні прикметники в англійській, німецькій та українській мовах24.01.2025Інтернет в англомовному класіІнтернет в англомовному класі06.01.2025Базовий принцип інтерактивного методу навчання іноземної мови: практичний досвідБазовий принцип інтерактивного методу навчання іноземної мови: практичний досвід16.11.2020

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора