Закохана в онлайн навчання

Про викладання англійської мови онлайн я чула, читала й обдумувала давно. Але в докарантинну епоху, коли ідеально була налагоджена робота з учнями, а онлайн платформи і сервіси у твоєму комп’ютері ще не були налаштовані і не розкладений навчальний матеріал по папочках, годі було собі уявити як це все працює і чи дасть бажані результати. Однак, новий час кидає нам свіжі виклики і їх, на мою думку, не варто боятися, а слід розширювати свої горизонти і приймати як належне. Вважаю, нам необхідно прийняти і полюбити цю нову еру, тому що цей карантин і Сovid 2019 назавжди змінили наше життя. З тою кількістю гаджетів, які ми використовуємо щодня ми давно самі не помітивши цього стали кіборгами.  

Я по своїй природі є консерватор і, хоч нові ідеї люблю і підтримую, але з великою обережністю починаю застосовувати їх на практиці. Тому коли я багато чула на конференціях про онлайн навчання, за яким майбутнє, я не до кінця розуміла про що йде мова, бо в мене, як в людини творчої і з фантазією, завжди були свої залізобетонні аргументи. Отже, чому і чим викладачів та учнів відлякує вивчення англійської мови онлайн? Спробуємо розібратись з онлайн навчанням та зважити усі за і проти онлайн та офлайн занять та зробити порівняльний аналіз.

Перше, що може видатись незвичним це те, що для тих хто звик працювати з учнями наживо мають у своїх головах такий дивний стереотип, що онлайн заняття може видатися неживим, штучним чи що учнів неможливо мотивувати на відстані або що через відстань не передається харизма і енергія викладача, не передається емоція, яка підтримує урок в дії. Все це є зашкарублою в наших мізках догмою, нав’язливим страхом і насправді означає лише те, що ми боїмося і не хочемо виходити з нашої зони комфорту.

З інтернет заняттями насправді не все так страшно і складно як можна собі напридумувати, необхідно лише впорядкувати свої матеріали, перейшовши з паперу на електронні версії та обрати ті платформи, які милують око і з якими легко працюється. Для себе я обрала дві таких платформи, з ними моїм учням і мені легко, зручно та затишно працювати – це Zoom.uaта Skype. Хоча можна легко провести урок як у Viber так і у Facetime, я все-таки зупинилася на двох перших платформах і я спробую пояснити чому.

 Однією з найстарших і найвідоміших платформ за можливість проводити онлайн конференції, для більше ніж двох людей, є звичайно Skype. На мою думку, ця платформа є добре відомою, зручною і вона залишається серед лідерів для проведення Інтернет-уроків. Учні добре знаютьSkype, мають його на своїх телефонах і комп’ютерах, що є важливо, адже вони часом не хочуть або їм складно установлювати кожного разу нові додатки. Skype достойно працює при умові хорошого швидкісного Інтернету, я не раз пробувала заняття сам на сам та групові, і в принципі там є все що і є в новіших аналогах, таких як наприклад Zoom чи GoogleHangouts, GoogleMeet. Я завжди намагаюся під- лаштуватися під своїх учнів і працюю на тій платформі, на якій зручно в першу чергу їм. Тому деякі з моїх учнів люблять Skype, тому ми займаємось там, деякі надають перевагу Zoom то доводиться працювати і там теж. Стосовно GoogleHangouts і GoogleMeet я їх ще не пробувала на смак, але думаю принцип роботи схожий і якщо хтось з моїх учнів захоче займатися на цих ресурсах, то я звісно готова розширити свій діапазон.

Сьогодні нам важливо зрозуміти, що Інтернет насправді розширює наші можливості, а не обмежує їх. Онлайн дає широкі можливості для вивчення іноземних мов і я дуже рекомендую Вам їх випробувати. Не останнім аргументом «за» є те, що це шанс доступу до якісних послуг для людей обмеженими можливостями. Інтернет дає безліч можливостей вибирати собі вчителя в будь-якому місті, в будь-якій частині світу. І коли домовляєшся про заняття з учнями з-за кордону, то все ще присутнє дивне і незвичне відчуття, що все це машина часу, про яку колись люди могли тільки мріяти, і яка дає унікальні можливості подолати час та простір. Zoom і Skype заняття мають безліч переваг – вони дають можливість брати участь в міжнародних мовних клубах, робити спільні спікнги, залучаючи різні міста, країни і навіть континенти. Сьогодні, коли студентів вже нічим не здивувати – ні піснями, ні фільмами, онлайн дарує нові можливості обміну досвідом, вносить новизну і непередбачуваність в хід уроку. Це, також, можливість економити час і гроші, оскільки нема потреби добиратися до вчителя та тратити гроші на навчальні матеріали – все необхідне знаходиться на електронних носіях. Фраза час – це гроші стає як ніколи актуальною, тому не витрачайте час не довгі поїздки на навчання, а вибирайте кращий та економніший варіант!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Оксана О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;