Зародження Стародавнього Риму

Стародавній Рим, Древній Рим чи Римська імперія – кожна з цих назв передає велич народу. Архітектурні пам'ятки, які дістались нам, описані в багатьох книгах, а образи сильних гладіаторів пронизують велику частину кінематографу.

Але досить стисло описане саме зародження цієї держави. Точно не відомо, як саме засновувались землі, ми маємо міфологічні версії та пізніше занотовані історичні факти. Одного разу народились два брати Ром та Ромулус. Вони були з заможної сім'ї, але позашлюбними дітьми. Саме тому батько захотів їх позбутись. Немовлята могли померти, але на допомогу прийшла молода вовчиця, яка сама їх в годувала. Брати виросли та знайшовши землю, захотіли заснувати там своє місто. Але, побоюючись замахів на стіл, Ромулус вбиває рідного брата та стає єдиним управлінцев. Йому було дуже соромно за свій вчинок і саме тому Ромулус називає місто Roma на честь свого померлого брата, а молода вовчиця стає головним символом міста на багато віків. Після цього починається царський період Древнього Риму. 

 

Чим характерний царський період Древнього Риму?

 По-перше, з початку історії окремо видіють італіків та римлян. Є теорія стосовно того, що одного разу вони просто об'єдналися аби стати більш могутніми. В ті часи Рим був досить маленьким містом-державою, який мав сусідів (греків, етрусків, германців). Слід зазначити, що всі ці народи так чи інакше вплинули на розвиток держави. Це стосувалося як політики в регіоні, так і управління: довгий проміжок часу в Царському періоді (держава звалась Римське Царство) владу мали дві сім'ї. Одні були сабінами, інші – етрусками. І виходило так, що влада переходила від одних до інших з кожним правителем. Наприклад, Тарквіній Древній був першим етруском, що почав управління. Наступним був Сервій Тулій (італік-етруск), а потім – внук Тарквінія Древнього – Тарквіній Гордий. Саме він здобув недобру славу через свою любов до жорсткості та катувань, а також кривавими походами. Втручання етрусків призвело до того, що, по-перше, змінювалась мова (ці зміни узаконювались ними), по-друге, Тарквіній Гордий взагалі не завжди розумів, про що з ним говорять. Окремої уваги в цей період заслуговує політика Сервіс Тулія. Основними його реформами та ключовими подіями під час правління були:

  • побудова храму Фортуни та Діани та розповсюдження релігії
  • введення першої Конституції
  • поділ народних зібрань на центурії
  • поділ людей на класи за ступенем аристократизму
  • реформа військової служби
  • будування захисної стіни для міста
  • Латинський союз (був підписаний після довгої війни та містив в собі головною вимогою – передача земельних ділянок від тарквінців, церійців та вейани до Римського Царства)
  • введення громадянства 

Таке втручання у внутрішню політику Риму давало багато привілеїв етрускам. Але після смерті Тарквінія Гордого, останнього з цього роду, хто міг управляти Римом, етруски були вимушені захопити Рим. 

Тому, створення Римського Царства було початком історії Італії. Рим - столиця Італії, що була створена ще 753 р до н.е. Почали нею управляти царі – тобто, влада була сконцентрована в руках правителя, що призвело до наслідків, таких як:

1) Царі, які були тиранами; 2) поділ суспільства на різні верстви за багатством; 3) перші скликання; 4) створення першої конституції та багато іншого; 5) завойовницькі захоплення та розширення території Риму; 6) війни з етрусками та іншими племенами, які не хотіли підкорятись (за час правління Тулія – вейани).

Але ж історія, як і життя, нескінченна. Тому після смерті Тарквінія Гордого Римське Царство розпадається та створюється Римська Республіка. А це ми розглянемо вже наступного уроку :)

Дякую за увагу та за те, що дочитали до кінця :) 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Яна В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;