Рейтинг кращих університетів Харкова

Великі міста славні сильними університетами. Абітурієнти з усієї України зазвичай їдуть вступати до Києва, Харкова, Львова, Одеси чи Дніпра. Причина зрозуміла - після здобуття вищої освіти у великому місті легше знайти гідну роботу. А за п'ять років навчання студенти дуже звикають до незнайомого міста, його ритму життя, звичок.

Харків - одне з міст-мільйонників України. Тут значна кількість університетів, в яких навчаються студенти з усіх міст України та навіть з інших країн. Найвідомішими з них є Харківський національний університет ім. Каразіна, Національний фармацевтичний університет, Харківський медичний університет. Але окрім цих ЗВО є ще гідні установи, які входять в 15-ку кращих. Ми підготували добірку університетів з високим рейтингом, і інформацію про те, якими факультетами вони славляться.

Рейтинг кращих університетів Харкова

 • Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (ХНУ ім. В.Н. Каразіна).

Один з найстаріших університетів України, завдяки якому Харків і став великим адміністративним центром України. Заснований в 1804 році, він продовжує існувати до цього дня. 20 діючих факультетів дають можливість легко визначитися зі спеціальністю, але найпопулярнішими є юридичний факультет, факультет міжнародних економічних відносин, факультет іноземних мов.

 • Національний фармацевтичний університет (НФаУ).

У цей ЗВО їдуть вступати абітурієнти з усієї України, які бачать себе в майбутньому провізорами, фармацевтами, менеджерами з продажу ліків. На сьогоднішній день в НФаУ діє 4 факультети: фармацевтичний, фармацевтичних технологій і менеджменту, медико-фармацевтичних технологій і факультет роботи з іноземними студентами.

 • Харківський національний медичний університет (ХНМУ).

Медичних університетів в Україні багато, але далеко не в кожному готують лікарів за бажаною спеціальністю. І не в кожному ЗВО є інтернатура. У ХНМУ є всі рівні підготовки лікарів, є стоматологічний факультет і факультет по роботі з іноземними студентами.

 • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»).

Цей університет займає високі місця в рейтингах ЗВО з усієї України. Звичайно ж, славляться в ньому сильний інженерний, машинобудівний, механіко-технологічний факультети. Але крім них, є й інші спеціалізації, які дуже престижні в наш час: комп'ютерні та інформаційні технології, економіка, бізнес і фінанси.

 • Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (ХАІ).

Престижний університет, який є одним з кращих в Харкові. Тут навчаються майбутні проектувальники літаків, інженери, технологи. Вчитися сюди їдуть з усієї України, адже таких вузькоспеціалізованих ЗВО не так багато.

 • Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ).

Якщо абітурієнт планує пов'язати своє життя з комп'ютерними або інформаційними технологіями, то краще університету не знайти! В ХНУРЕ є факультети, про які ви могли не знати: факультет електронної та біомедичної інженерії, факультет інформаційних радіотехнологій та технічного захисту інформації, факультет інфокомунікацій.

 • Харківський національний економічний університет (ХНЕУ).

Один з найсильніших економічних університетів України знаходиться в Харкові. Сюди приїжджають студенти з усього світу, для того щоб вивчитися на факультеті консалтингу та міжнародного бізнесу, найкращим чином освоїти менеджмент і маркетинг, вступити на фінансовий факультет.

 • Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (НЮУ).

Цей університет теж славиться на всю Україну, адже тут готують вузькоспеціалізованих кадрів: юристів для роботи в СБУ, прокурорів, суддів. Є також факультет адвокатури, військово-юридичний та господарсько-правовий факультети.

 • Харківський національний педагогічний університет імені Сковороди (ХНПУ).

Як і ХНУ ім. Каразіна, Харківський національний педагогічний університет був створений в 1804 році. Його відносять до найстаріших класичних університетів міста. Вчитися в ньому досить престижно, тому конкурс на одне бюджетне місце дуже великий.

 •  Харківський національний університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба (ХНУВС).

Так, космонавтом зараз бути хоче не кожен. А ось льотчиком - багато! Професія затребувана і престижна у наш час. У ХНУВС готують фахівців для роботи в повітряно-оборонних військах. Незважаючи на великий конкурс, сюди приїжджають вступати на навчання з різних куточків України.

 • Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського (ХНУМ).

Стати актором або музикантом не так просто, як здається на перший погляд! Потрібно теж протягом довгого часу вчитися. У ХНУМ вступають вчитися майбутні актори, режисери, музиканти і навіть актори лялькового театру! Університет належить до одних з найкращих в цій сфері ЗВО в Україні.

 • Український державний університет залізничного транспорту.

Провідники, машиністи, проектувальники поїздів - всі вчаться в цьому університеті. І якщо ваше життя - це дорога, то не бійтеся спробувати свої сили і вступити до університету залізничного транспорту в Харкові.

 • Харківська державна зооветеринарна академія (ХДЗА).

Не тільки медичний університет Харкова славиться своїми талановитими випускниками, а й зооветеринарна академія! Брати наші менші теж потребують допомоги, і далеко не кожен університет бере на себе відповідальність якісно навчати ветеринарів. Абітурієнтам ХДЗА нема чого перейматися! Тут підготовка проводиться на вищому рівні.

 • Харківський національний університет будівництва і архітектури (ХНУБА).

Мати справу зі складними архітектурними проектами, бути кваліфікованим інженером, розробляти дизайн об'єктів, будувати мости - всьому цьому вчать в ХНУБА. І якщо ви вибрали для себе шлях будівельника, то найкраще приїжджати на навчання до Харкова.

 • Харківський державний університет харчування і торгівлі (ХДУХТ).

Сфера торгівлі та харчування ніколи не перестануть бути для людей актуальними, а значить і освіта завжди буде затребуваною. Якщо ви вирішили здобувати фах товарознавця, технолога, працівника харчової промисловості, то цей університет - кращий вибір.

У кожному великому місті і середньому містечку України є гідні університети, де здобувають освіту майбутні фахівці різних сфер. Але до вибору ЗВО потрібно завжди підходити виважено, враховуючи всі особливості: чи хочете залишатися після навчання у великому місті, чи не важко вам вчитися в одному з кращих університетів, чи готові ви, в разі непередбачених обставин, залишитися без стипендії? Потрібно обов'язково відповісти собі на ці питання. Якщо ви правильно визначилися з ЗНО, то ніяких неприємностей не виникне! Найголовніше - завжди слідувати за покликом свого серця, а кожен день сприймати як надзвичайний досвід!

Published:

2019-07-09

Category: Higher Education

Last blogs

Изначально условно все методы изучения иностранных языков можно разделить на платные и бесплатные. Совершенно очевидно, что бесплатные способы - это самостоятельная практика. Насколько такой подход будет эффективен зависит от самого человека, а вот сил и времени потратиться просто уйма. Гораздо более верным решением будет проводить занятия с репетитором. Да, этот способ будет чего-то стоить, однако качество и скорость обучения значительно выше.

Author: Boris K.

На данный момент владение иностранными языками играет большую роль в жизни каждого из нас. Многие работодатели предлагая выгодную вакансию, ставят обязательным условием владение несколькими языками. Чаще всего им является именно английский язык.

Author: Boris K.

Для того,чтобы стать успешным человеком в современном мире невозможно обойтись без знания английского языка. Быстро и качественно выучить новый язык на курсах тяжело, да и методы обучения мало чем отличаются от школьной программы. Какой же выход из данной ситуации?

Author: Boris K.

Преодоление проблем в изучении английского языка на продвинутом этапе

Author: Ihor L.

Существует мнение, и оно подтверждается множествами фактом и ситуаций из жизни, что большинство преподавателей на курсах – это либо самоучки, либо ещё не состоявшиеся студенты. Они учатся за ваш счет и время. И собственно учить не умеет ШСПУ (шнурок сразу после универа)

Author: Boris K.