2017 - рік німецької мови

2016 рік президент України проголосив роком англійської мови. Для цього було створено освітні проекти, в тому числі й безкоштовні. Це впровадження відкрило українцям нові можливості та перспективи, а найголовніше допомогло забезпечити євроінтеграцію Укрїани. Саме тому на вивченні англійської мови влада вирішила не зупинятися - 2017-го в Україні планують провести рік німецької мови. Це питання ініціювали як Україна, так і Німеччина на зустрічі міністра освіти України Лілії Гриневич з Надзвичайним та Повноважним Послом ФРН в Україні паном Ернстом Райхелєм.

Таке рішення було прийнято на підставі того, що в Україні німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської і за статистикою:
- 52% школярів обирають її для вивчення як другу іноземну;
- Німеччина посідає друге місце (після Польщі) за кількістю обмінів студентами.Більше того, Лілія Гриневич зазначила, що Україна і Німеччина співпрацюють у багатьох сферах. Зокрема, розвинена співпраця у сфері освіти: білатеральні програми, спільні обміни в рамках Еразмус+. Також розвивається тісна співпраця Німеччини з МОН-ом: обмін досвідом у сфері професійно-технічної освіти, зокрема, щодо впровадження дуального навчання, коли 30% навчання студента ПТНЗ є теоретичним і проходить в аудиторії, а 70% - практичним і проходить на виробництві.

«Окрім того, у нас багато спільних проектів – Німеччина, Україна, Польща. Ми зараз готові до активної співпраці в рамках програми Горизонт 2020, адже МОН зацікавлено у досвіді країн, що мають позитивну динаміку участі в програмах Горизонту», - зазначила міністр.

Вам може бути цікаво:
Уряд ставить у пріорітет підтримати професійно-технічну освіту
Українські ВНЗ позбулися спеціалістів, кандидатів наук та неповної вищої освіти


Опубліковано:

2016-12-03

Розділ: Шкільна освіта