6 порад з пошуку ідеального репетитора

На сьогодні вже ніхто не сперечається з важливістю та необхідністю репетиторства. Підготовка до ЗНО, самоосвіта чи вивчення іноземної мови в дорослому віці – все це значно спрощується при роботі з професіоналом. Даємо шість порад для пошуку хорошого репетитора.
1. Сформулюйте мету Перше, що вам потрібно зробити – це чітко зрозуміти, що вам потрібно та для чого ви будете працювати. Погодьтеся, «вступити до іноземного ВНЗ» - чіткіша мета, ніж «підтягнути знання». Часто батьки роблять помилку, оплачуючи заняття з репетитором лише для того, щоб покращити оцінки. По-перше, далеко не завжди оцінка в щоденнику відповідає реальному рівню знань учня. По-друге, мета повинна бути довгостроковою.
2. Проаналізуйте ситуацію Якщо ви вперше плануєте займатися з репетитором, то треба хоча б трохи вивчити ринок, аби не потрапити в ситуацію, коли умови не найліпші. Пропозицій уроків дуже багато в Інтернеті, але їх варто проаналізувати та порівняти. Поговоріть зі знайомими, що ходили до репетитора, вивчіть сайти та почитайте пости в соціальних мережах. Це допоможе вам орієнтуватися в тому, якою має бути ціна, кількість уроків та кваліфікація викладача. Після цього можете сміливо приступати до пошуків.
3. Вивчайте відгуки Не варто повністю довіряти відгукам з соціальних мереж викладача – природно, що він залишатиме там лише позитивні та схвальні коментарі. Реальну ситуацію можна зрозуміти на сайтах компаній, які займаються підбором репетиторів, адже вони дорожать власною репутацією та слідкують за тим, щоб відгуки були реальними. Не розглядайте викладачів, які мають багато поганих відгуків, але не знімайте кандидатуру через те, що викладач має один-два несхвальних коментаря. У кожного може виникнути неоднозначна ситуація з учнем або його батьками.
4. Шукайте професіонала На сьогодні багато репетиторів викладають декілька дисциплін. І якщо в випадку, коли одна людина займається і мовою, і літературою, це прийнятно, то викладач з фізики та англійською – не найкращий варіант.
5. Ставте питання Не соромтеся! Скільки уроків на тиждень має вчитель? Адже людина, яка має 7 учнів на день, точно приділить вам менше сил, ніж той, хто має 1-2 уроки. Якими підручниками та посібниками користується репетитор? Один підручник (навіть найкращий) все ж має трохи однобічний підхід, а декілька посібників розширюють погляд.
6. Говоріть чесно На питання про рівень знань деякі учні соромлять відповісти чесно. Особливо це стосується людей дорослого віку, які починають знову вивчати іноземну мову. Реальний рівень підготовки буде зрозумілий вже на першому занятті, тож краще відразу орієнтуватися на свої реальні знання.

Опубліковано:

2017-09-07

Розділ: Шкільна освіта