Бізнес і університети: новий етап співробітництва у 2015 році

  

17 лютого 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція «Бізнес і університети: новий етап співробітництва у 2015 році», організована Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності».

 

    У прес-конференції взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун, керівник Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк, директор з технологічної політики «Microsoft Україна» Михайло Шмєльов, координатор освітніх програм Центру «Розвиток КСВ» Ольга Янковська, представники засобів масової інформації.

 

    Перший заступник Міністра Інна Совсун наголосила на важливості розбудови співпраці бізнесу з університетами і зазначила, що у розвинених країнах працедавці мають прямий вплив на формування навчальних програм університетів, які, в свою чергу, готують спеціалістів, відповідно до потреб реального ринку праці.

 

    Дійсно, навчання є каркасом для економіки, і недарма розвинені країни не шкодують грошей на фінансування освітньої галузі. Реальною проблемою є надмірна «теоретичність» української освіти, яка мало пристосована до проблем і потреб роботодавців. Тому необхідно зосередити увагу на участі студентів у дослідницьких проектах, розробках та інших практичних заняттях. Зростає попит на можливість креативного мислення і готовність до перекваліфікації. Компанії потребують висококваліфікованих кадрів з інноваційним потенціалом та лідерськими позиціями.

 

    Освітні програми мають бути інтегровані із реальним сектором економіки. Основними вимогами до них мають бути: доступність і конкурентоспроможність, інформаційна забезпеченість і відкритість у світовому масштабі, можливість формувати інтелектуальну еліту.

 

    Перший заступник Міністра також підкреслила важливість співпраці між університетами та бізнесом у сфері наукових розробок та збільшення фінансування сфери наукових досліджень, адже  ВНЗ стають осередками економічно ефективних та перспективних технополісів, інноваційних містечок та бізнес-інкубаторів.

 

    Під час прес-конференції Ольга Янковська, координатор освітніх програм Центру «Розвиток КСВ» представила результати II Національного Форуму «Бізнес та університети». Вона зазначила, що за результатами Форуму-2014 були розроблені рекомендації для МОН, вищих навчальних закладів, бізнесу та заплановані нові проекти Центру «Розвиток КСВ» на поточний рік. Серед них: проект з підвищення організаційної спроможності центрів працевлаштування при університетах; програма навчання для ректорів ВНЗ з питань лідерства, стратегії розвитку, управління репутацією, інноваціями тощо; створення інтернет-порталу «Бізнес і університети: побудова кар’єри».

 

    Ольга Янковська також проінформувала присутніх щодо проведення III Форуму «Бізнес та університети», запланованого на 22 жовтня 2015 року, метою якого стане привернення уваги до ролі партнерства бізнесу та університетів у економічному розвитку країни через модель потрійної спіралі (Triple Helix Model).

 

    Досвід співпраці корпорації «Microsoft Україна» з вітчизняними університетами представив Михайло Шмєльов, директор з технологічної політики «Microsoft Україна». Він зазначив, що компанія «Microsoft Україна» підтримує молодих підприємців, займається навчанням викладачів, забезпечує університети всім необхідним у розвитку технологічних напрямків задля підготовки висококваліфікованих спеціалістів.

 

    «Любовний трикутник» освіта-наука-бізнес має ще достатньо недоліків. Є проблеми щодо фінансування підготовки кадрів та подальшого їх працевлаштування. З огляду на те, що така трьохстороння співпраця почалася відносно недавно, маємо надію на зміцнення зв’язків між цими секторами, адже від них залежить добробут нашої Батьківщини. 

 

Читайте також: Топ-5 світових тенденцій в області освітніх технологій

Джерело: http://mon.gov.ua/ua/news/44175-biznes-i-universiteti-noviy-etap-spivrobitnitstva-u-2015-rotsi

Опубліковано:

2015-02-19

Розділ: Вища освіта