Безкоштовна освіта в мережі

    Важливою характеристикою освіти є її доступність, можливість бути задіяною у суспільстві. Раніше доступ до навчання вважався розкішшю, тепер же урядові та неурядові організації усі зусилля намагаються спрямувати на здешевлення освіти і одночасне підвищення її якості та інформативності.

 

  Пропонуємо Вам 18 безкоштовних сайтів, які допоможуть здобувати знання без фінансових вкладень, єдиною платою за них будуть Ваші час і зусилля.


TheKhanAcademy. Академія Хана створена в 2006 році американським викладачем Салманом Ханом, випускником Массачусетського технологічного інституту і Гарварду. Академія надає сотні лекцій на YouTube і дає доступ до величезної колекції лекцій з математики, історії, охорони здоров'я та медицини, фінансів, фізики, хімії, біології, астрономії, економіки, космології, органічної хімії, основ американської громадянськості, історії мистецтва, макро- і мікроекономіки, інформатики. Процес навчання побудований в ігровій формі, що значно підвищує його популярність серед сучасної молоді.

 

TEDTalks. Завдання конференцій TED – поширення ідей, «гідних розповсюдження». На мою думку, TED – річ унікальна. Відео можна прослуховувати англійською мовою для одночасного підвищення її рівня; їх зміст надихає, навчає, спонукає по-новому сприймати події і явища, допомагає повірити в себе та свої сили. Багато відомих учених читають лекції з певних тем, починаючи від зміни клімату до мирних переговорів щодо соціальних проблем. Це і наукова тематика, і мистецтво, політика, культура, бізнес, технології, глобальні проблеми та ін.

 

EducationPortal. EducationPortal - це безкоштовні курси, які дозволять вам скласти іспити для отримання реального освітнього кредиту коледжу. Ви можете взяти відео уроки, щоб підготуватися до тестування, або вибрати перекладні курси, які допоможуть скоротити на 50% вартість отримання Вами академічного ступеня.

 

Coursera. Coursera - проект у сфері масової онлайн-освіти, який співпрацює з університетами та коледжами з усього світу, щоб надати широкій громадськості найкращі програми навчання. Всі онлайн-курси безкоштовні, вони абсолютно повноцінні і після успішного завершення передбачають отримання слухачами сертифіката про закінчення. Є й російськомовні курси. Тематика різноманітна: фізика, інженерні дисципліни, гуманітарні науки і мистецтво, медицина, біологія, математика, інформатика, економіка і бізнес.

 

Documentary Heaven. Сайт Documentary Heaven дозволяє насолодитися 100 документальними фільмами різної тематики, які будуть займати заслужену нішу у Вашому «порядку денному».

 

Wikipedia. Викладачі досить упереджено ставляться до Вікіпедії, однак більшість з нас попри нарікання користується «її послугами» через зручність, швидкість доступу і т.д., до того ж, Вікіпедія містить мільйони сторінок більш ніж 280 мовами і має цінний та розширений список літературних джерел.

 

Stack Exchange. Сайт Stack Exchange є покращеним аналогомYahoo. Активні користувачі сайту заробляють репутацію, яка стосується певної теми, отримують бали і значки, що розширюють їх можливості на сайті. Теми варіюються від математики до англійської та конкретних програм, як Ubuntu.

 

WolfRamAlpha. WolfRamAlpha - це онлайн-сервіс, розроблений в 2009 році компанією Wolfram Research. Є, по суті, базою знань і набором обчислювальних алгоритмів, що діють за системою запитань і відповідей. Він обчислює відповідь, грунтуючись на власній базі знань, яка містить дані з математики, фізики, астрономії, хімії, біології, медицини, історії, географії, політики, музики, кінематографії, а також інформацію про відомих людей та інтернет-сайти. Ви можете запитати про одиниці порівняння чи лінгвістичні нюанси, або навіть задати біржові питання, наприклад, про MSFT, AAPL, GOOG.

 

Udacity. Інформатика – одна з найбільш провідних наук сучасності, якій, як на мене, не загрожують періоди занепаду, адже попит на її послуги лише зростає. Водночас, не можна сказати, що школи та університети в змозі повноцінно задовольнити потреби користувачів. Тому і виник в 2011 році сайт Udacity в результаті розширення програми з інформатики Стенфордського університету. Сайт пропонує більше 20-ти безкоштовних дистанційних курсів з програмування і не тільки. Після закінчення слухачі отримують сертифікат, підписаний викладачами.

 

MIT Open Courses. Массачусетський технологічний інститут (MIT) створив проект MIT Open Courses, який передбачає публікацію у вільному доступі в Інтернеті своїх курсів різних рівнів, більшість з яких безкоштовні. Отже, при наявності бажання будь-хто може отримати технічну освіту від великого «гуру» наук та технологій.

 

YaleUniversityOpenCourses. Відкриті курси Єльського університету також є унікальною пропозицією. Університет входить в «Лігу плюща» - спільноту найбільш престижних університетів США і надає безліч своїх вступних курсів для широкої громадськості безкоштовно. Знову ж таки, дивличись курси МІТ та Єльського університету в оригіналі, Ви покращуєте свої навички володіння іноземною мовою.

 

Code Academy. Якщо Ви вивчаєте програмування, цей сайт буде дуже корисним для Вас. Сайт пропонує безкоштовні заняття на Python, Ruby і JavaScript, а також інших мовах, таких як HTML і CSS.

 

ThinkTutorial. ThinkTutorial надає безліч навчальних програм і підручників, що охоплюють різні аспекти популярного комп'ютингу (обчислення). На ньому завантажені актуальні питання та проблеми, з якими ви, ймовірно, стикаєтеся під час навчання програмуванню.

 

Duolingo. Duolingo - це безкоштовна платформа для вивчення десятків мов і краудсорсінгових (краудсорсінг - передача деяких виробничих функцій невизначеному колу осіб, рішення суспільно значимих завдань силами добровольців, часто координуючих при цьому свою діяльність за допомогою інформаційних технологій) перекладів. При цьому вивчення мов побудоване по принципу Гейміфікації - просуванню від рівня до рівня. Для кожної мови є не менше 25 рівнів. Ви можете вивчати іспанську, французьку, італійську, німецьку, турецьку, японську та багато інших мов. Є російськомовна версія.

 

Memrise. Memrise - це онлайн-платформа та інструмент для роботи як з короткочасною, так і довготривалою пам'яттю. На Memrise використовуються інноваційні техніки із запам'ятовування різних слів. Ви можете використовувати цей сайт для вивчення будь-якої з іноземних мов, а також для запам'ятовування наукової термінології. Memrise пропонує абсолютно безкоштовні версії для комп'ютерів, а також додатки для різних мобільних пристроїв.

 

iTunes U Courses. iTunes U Courses - це сотні подкастів різних університетів, коледжів та інститутів з різних предметів. Дозволяє відстежувати ваші завдання, мати доступ до матеріалів вашого курсу, робити різні нотатки.

 

EDX. EDX є глобальним проектом онлайн-навчання, розробленим лідерами світової освіти - Массачусетським технологічним інститутомі Гарвардським університетом, який пропонує безкоштовні університетські курси, підключаючи у роботу багато інших університетів.

 

Live Mocha. Live Mocha - це мовна онлайн спільнота з більш ніж 12 мільйонами користувачів, що надають методичні та навчальні матеріали на 38 різних мовах, які допоможуть Вам взаємодіяти і допомагати один одному у вивченні та вдосконаленні нових мов.

 

Читайте також: Академія Хана - як зробити освіту цікавою та доступною?

 

Джерело: http://ru.osvita.ua/vnz/high_school/46198/

Опубліковано:

2015-03-04

Розділ: Шкільна освіта