ЧНУ Федьковича - уся правда про вступ, навчання і студентське життя

Історія Чернівецького університету

    Чи не усім відомо, що Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича колись був резиденцією буковинських митрополитів і належить до Списку спадщини ЮНЕСКО. Зараз він є окрасою України і Чернівецької області зокрема, зразком естетики слов’янської архітектури. «Народився» він 4 жовтня 1875 року і носив ім’я Франца-Йосифа. У 1989 році виш отримав нову назву – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

 

Правила вступу

    Як і в кожному університеті, в ЧНУ Федьковича існують бюджет та контракт. Навчання за контрактом в ЧНУ коштує від 4800 грн до 14300 грн для українців та від 1500 (33375 грн*) до 2800 доларів (майже 63000 грн) для іноземних громадян. Вартість залежить від напряму та спеціальності і форми навчання – заочної чи денної.

 

    Для вступу необхідний такий набір документів: сертифікат УЦОЯО, виданий у поточному навчальному році; документ про повну чи базову середню загальну освіту та додаток до нього; копію 1, 2 та 11 сторінок паспорта для осіб, що його отримали, і копію свідоцтва про народження та паспорта одного з батьків для тих, хто не має власного; 2 конверти (1 звичайний з марками, 1 формату А5 без марок); 4 фотокартки розміром 3×4 см; копія ідентифікаційного коду; папка на зав’язках; документи на пільги. Цікаво, що вступники напряму теологія мають надати рекомендацію парафіяльного священика. Якщо ви бажаєте вступити на напрями ”Фізичне виховання” та ”Здоров’я людини”, то повинні надати довідку із фізкультурного диспансеру.

 

Факультети та інститути Чернівецького університету

Юридичний факультет

Економічний факультет

Географічний факультет

Факультет іноземних мов

Філологічний факультет

Філософсько-теологічний факультет

Факультет математики та інформатики

Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи

Факультет фізичної культури та здоров’я людини

Факультет історії, політології та міжнародних відносин

Факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва

Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук

Інститут біології, хімії та біоресурсів

 

    ЧНУ Федьковича – найкращий виш в області. Саме він готує олімпіадників Чернівеччини до 4 етапу всеукраїнських олімпіад, і робить це досить непогано. Кожного року учні Чернівецької області показують хороший рівень знань на всеукраїнській, а іноді і на міжнародних олімпіадах. Очорнює його репутацію факт хабарництва. А це дивно, зважаючи на те, що для багатьох вчителів викладання не є основним джерелом прибутку. Звичайно, хабарі беруть не постійно й усюди, але й таке буває.

 

Студентське життя

    Коротко про студентське життя пропонуємо подивитись у відео. Такого ви ще не бачили!

    На території ЧНУ проходить чимало конференцій та семінарів, де беруть участь представники близького і далекого зарубіжжя, а 3 вересня 2015 року до вишу завітає віце-консул США з метою висвітлення програми обміну студентами між США та Україною.

 

    Сподіваємось, нам вдалося розказати про ЧНУ імені Юрія Федьковича так, як воно є насправді, показати переваги та недоліки навчання. Слідкуйте за новинками у розділі «Кращі університети України» та обирайте виш своєї мрії!

 

*Згідно курсу валют на 31. 08. 2015

 

Читайте також: Національний університет «Львівська політехніка»

 

 

Опубліковано:

2015-09-02

Розділ: Шкільна освіта