Connect Ukrainians: як навчатися у Європі та Америці безкоштовно?

   Connect Ukrainians влаштували зустріч-лекторій для студентів, аби розкрити секрети безкоштовного навчання в Європі та Америці. Команда Connect Ukrainians повністю виконала обіцяне: були корисні поради, захоплюючі фото, печиво і цукерки. А прогодувати таку аудиторію відвідувачів не так і просто!

 

     Ближче до справи. Дмитро Хуткий, активний член команди ConnectUkrainians, соціолог, учасник багатьох програм і грантів, таких як Fulbright, Erasmus Mundus, DAAD та інші, назвав 5 речей, які необхідні для безкоштовного навчання чи стажування за кордоном… Про які ми розкажемо пізніше.

 

    Дмитро має величезний досвід життя за кордоном. Він дуже пишається статусом «Могилянця» і з посмішкою розповідав, як неодноразово зустрічав своїх колег по вишу. Тому й наголошує на важливості комунікації і вмінні порозумітися з людьми. Дмитро стверджує, що контакти мають далеко не другорядне значення: колеги, сусіди, друзі і родичі можуть стати надійними партнерами і підтримкою в будь-якій справі. Не нехтуйте соціальними зв’язками.

    Щодо вибору вишу, то тут розподіл такий: США – для бізнесу, Європа – для душі. Можливо, трохи перебільшено, але нічого. Європа вражає соціальним забезпеченням. Для прикладу, на вуличці в Німечинні, де жив Дмитро, було 5 садочків. А в деяких українських містечках усього 5 дитсадочків.

 

    Прийшов час перейти до головного. 5 пунктів для безкоштовного навчання в Америці та Європі:

  1.        Мотивація.

Знайте, для чого ви це робите. І про це ви маєте писати в мотиваційних листах. Таргетуйте. Мотиваційні листи не терплять розмитості. Ваше завдання – чіпляти, змусити повірити, що ви потрібні програмі більше, ніж вона вам.

  1.        Ресурси.

Під ресурсами ми розуміємо час, зусилля, а іноді й фінансові витрати. Якщо ви можете вкласти гроші, вкладайте. Не можете – шукайте програми, які покривають абсолютно всі витрати: переліт, проживання, харчування і навчання. І такі є. Шукайте ретельно.

  1.        Технологія.

Розробіть свої схеми написання заявок. Дмитро Хуткий користується ікселівським файлом, де розписані програми й гранти та їх нюанси. Беріть приклад або створіть щось своє.

  1.        Соціальна підтримка.

Вам обов’язково знадобиться хтось, хто вам допоможе. Нехай це буде мама, друг чи член команди Connect Ukrainians. Кожен із волонтерів із радістю «вестиме» вас до успішного вступу та відльоту в іншу державу. Ці хлопці та дівчата до ваших послуг!

  1.        Діяти.

    Озброївшись підтримкою близьких, інформаційною базою та розробивши технологію поступового розвитку, можна приступати до активної діяльності. Пишіть заявки на гранти, займайтесь дослідницькою діяльністю, вивчайте іноземні мови (зверніть увагу на німецьку: у Німеччині багато грантів і програм, що повністю покривають витрати).

 

     Усе залежить від вашої активності і наявності справжньої жаги. Буде бажання – буде результат. А Connect Ukrainians у свою чергу завжди допоможе в організації цієї діяльності.

 

Читайте також: Можливості: стажування закордоном

 

 

Опубліковано:

2016-02-19

Розділ: Шкільна освіта