ДПА 2016 з математики, історії, української мови

   2016 року знову поєднають ЗНО та ДПА, причому аж з трьох предметів: української мови, математики та історії України. На щастя для абсолютної більшості одинадцятикласників цього року обов’язкове ЗНО з іноземної мови не відбудеться. Хоча таке планували.

 

    Отже, ДПА проведуть у межах ЗНО. Це дійсно більш ефективний спосіб перевірки знань, ніж стандартна підсумкова атестація в школі. І вчителі, і учні які тільки махінації не застосовують, аби випускні іспити були вигідними для них. Ще однією перевагою дуету «ЗНО+ДПА» є економія грошей: не доведеться витрачати фінанси на друкування бланків та посібників з ДПА. А школярі не будуть купувати збірники відповідей з ДПА, із яких так благополучно списували протягом минулих років.

    Рішення об’єднати ЗНО та ДПА з української мови, математики та історії України водночас досить ризиковане через усі перипетії, які відбувались в УЦОЯО, низку добровільних та примусових звільнень, у тому числі й директора Ігоря Леонідовича. Можливо, позиція УЦОЯО та МОН «пан або пропав» виправдає себе і покаже свою ефективність.

 

    Цього року ДПА будуть складати також учні 4-х та 9-х класів. Для четверокласників обов’язковими предметами є українська мова, літературне читання, та математика, для дев’ятих класів – українська мова та математика. Останні мають обрати третій предмет ДПА самостійно. Зазвичай це роблять у класах голосуванням. ДПА складають з тієї дисципліни, за яку проголосує більшість, хоча кожен учень має право складати атестацію з того предмету, якого хоче.

 

    На рахунок обов’язкового ЗНО з іноземної мови, то навіть створили петицію - прохання перенести обов’язкове ЗНО з англійської мови на 2018 рік. Причина створення – неможливість вивчити мову за один рік. Зрозуміло, що деяким це справді під силу, але в МОН мають орієнтуватись на більшість абітурієнтів і середні показники знань, а не на окремі одиниці. Школярі усієї України нарікали на таку різку зміну в структурі ЗНО. І вони дійсно не готові, навіть морально, хоча нещодавній рейтинг знання англійської мови свідчить про те, що українці знають краще англійську мову у порівнянні з минулим роком.

 

    Щодо особливостей проведення в 2016 році двійки «ЗНО та ДПА», то на тестування з української мови та математики, то абітурієнтам дадуть трохи більше часу, що стане приємним бонусом та приводом для того, щоб заспокоїтись і скласти на максимум, адже ви не відчуватиме браку часу (але для тих, хто дійсно ґрунтовно підготувався). 

 

Читайте також: ЗНО 2016 розпочнеться 5 травня

 

 

Опубліковано:

2015-11-11

Розділ: Новини ЗНО