Де і як заробити гроші, якщо ти вчитель?

    Зарплата шкільного вчителя в Україні коливається від 2500 до 5000 грн. На таку зарплату не проживеш, так що доводиться викручуватися і знаходити додатковий заробіток. Де взяти гроші, якщо ти вчитель?


1. Продавайте свої навчальні матеріали.
У цьому є не тільки комерційна пропозицію, а і якийсь внесок в освіту в цілому. Якщо у вас є гідні матеріали, чому б вам не поділитися ними з іншими? Але оскільки ви працювали над ними, непогано було б отримати винагороду. В Америці є спеціальні сайти, присвячені обміну/продажу навчальними матеріалами - Share My Lesson, Teacher Lingo, Teachers Pay Teachers. Можна створити аналоги в Україні. Це хоч і складніше, але може бути дуже і дуже прибутковою справою. А почати можна з просування в соц. мережах, на форумах.


2. Навчайте онлайн.
Ви можете записувати свої уроки або проводити уроки по Skype. Знову ж таки, за кордоном існує цілий перелік сайтів для такої діяльності - Udemy, Lynda, Course Birdie, General Assemb.ly, Udacity. На щастя, ми з вами більш-менш освічені та вміємо користуватися ресурсами Інтернету. Можна почитати, що й до чого в Інтернеті, запитати у знайомих, знайти за допомогою репетиторських компаній клієнтів - і вуаля, ви вже заробляєте, не виходячи з дому.


3. Продавайте онлайн-курси.
Ви вже набили руку на навчанні онлайн? Тоді створюйте цілі курси. Ви могли помітити, як швидко набирають популярність масові онлайн-курси. Звичайно, бажаючих для платних курсів може бути на порядок менше, але якщо у вас хороший контент - чому б і ні?

4. Займайтеся репетиторством.
Тут можливості настільки широкі, що варті окремої статті. Можна просувати себе самостійно, створюючи власний сайт, групи ВК і Facebook, робити рекламні оголошення. А можна звернутися за допомогою репетиторскьких компаній - тут шукають вас, а не ви. Правда, за вами залишається одноразова оплата за замовлення, щоб винагородити працю компанії. Зате вам менше доведеться витрачати на самопросування, оскільки ваша анкета на сайті і буде вашою сторінкою-брендом, якщо ви правильно її оформите і підкріпите професійністю вищого пілотажу.


5. Напишіть електронну книгу.
Так, це досить складно. Але якщо у вас накопичилося достатньо досвіду і матеріалів для написання, why not? Можливо, ви розробили унікальну методику навчання і хочете розказати про це. А може ваші таблиці, лекції, схеми пора систематизувати і зібрати в цілісну книгу.


6. Створіть свою освітню технологію.
Тут, звичайно, одному не впоратися. Потрібна буде технічна підтримка з боку програмістів як мінімум. І часу може піти на це чимало. Зате ви можете стати новатором, який знайде рішення існуючої проблеми. Але спочатку потрібно знайти проблему. Озирніться навколо - що вас як вчителя не влаштовує? Що можна поліпшити? Знайшли проблему? А тепер до справи!


7. Пишіть на тему освіти.
Навіть в Україні багато сайтів, які будуть споживати ваш літературний продукт. Пишіть актуальні статті, висвітлюйте злободенні теми. Тим більше, якщо ви працюєте шкільним учителем, вся інформація в сфері освіти відома вам в першу чергу. Хороші копірайтери цінуються. І акцент тут на слові "хороші".

8. Організуйте семінари, тренінги або майстер-класи.
Спочатку вони можуть бути безкоштовними, щоб люди почули про вас. А для місця їх проведення якнайкраще підійде звичайна класна кімната або актовий зал. І навіть платити за оренду не доведеться, якщо ваше керівництво не буде проти. Тренінги можуть стосуватися учительства в цілому, або зовсім іншої тематики, яка вам цікава і в якій ви можете вважати себе експертом.


9. Шукайте вигоду в тому, що ви знаєте і робите.
Вчителі іноземної мови можуть підробляти перекладачами, вчителі малювання - продавати свої роботи на відповідних біржах, онлайн-майданчиках для продажу типу OLX. Учитель географії може бути гідним екскурсоводом (до речі, багато екскурсоводів не мають освіти за фахом). Шукайте щось своє.


    Додаткова діяльність вимагає додаткових витрат сил, часу і енергії. Але це справді може стати вашим другим хлібом. Звичайно, ми всі сподіваємося, що колись вчительська зарплата буде покривати всі витрати, які вчитель міг або хотів би собі дозволити. Але поки сподіваємося тільки на себе.

Читайте також: 12 правил успіху від короля "Яблука" Стіва Джобса

 

 

Опубліковано:

2016-03-27

Розділ: Шкільна освіта