Де займатися репетиторством?

   Де краще займатися репетиторством? Коли доходить до справи, то це питання стає одним з основних на порядку денному як для репетитора, так і для учня. Зрозуміло, що варто врахувати інтереси обох сторін. Розглянемо ситуації та варіанти, що виникають під час репетиторських занять.

 

    Ситуація 1. Заняття проходять у репетитора вдома. Перевагами тут є виключення транспортних витрат з боку вчителя і економія часу. Ця проблема особливо актуальна для великих міст, коли часом між учнем і репетитором постає відстань в годину, а то й більше. Вдасться зекономити і на орендуванні офісу, адже ним буде ваша власна квартира/будинок. Більше того, ви можете збагачувати свій побут новим інвентарем(таблицями, макетами, реактивами) для навчання, що буде викликати довіру до вашої компетенції.

    Звичайно, у цьому випадку є певні недоліки для репетитора. По-перше, люди бувають різні. З часом ви встановлюєте контакт з учнем, знайомитесь ближче, але на початку спілкування не можете вгадати, чи з порядної сім’ї учень, чи буде він вести себе відповідним чином і т.д. По-друге, для репетитор-сім’янина заняття вдома не завжди зручні. Ваша сім’я може відчувати певний дискомфорт від постійного напливу нових людей, нехай навіть дітей. По-третє, іноді заняття вдома стають рутинними для репетитора. Він втрачає запал, стає депресивним, адже хочеться різноманіття, «і себе показати, і на інших подивитись». Тому час від часу можна дозволити собі займатись репетиторством вдома в учня чи в шкільному приміщенні, офісі і т.д.

 

    Ситуація 2. Репетитор проводить уроки вдома в учня. Позитивними  сторонами у такій формі проведення занять є «вихід у світ», зміна обстановки, тісніший контакт із батьками учня, що допоможе краще контролювати його навчання, радитися на рахунок успіхів та невдач. У цьому випадку репетитор потрапляє у вигідне положення ще тому, що зростають шанси використовувати сарафанне радіо для поширення своїх послуг. Батьки вашого учня спілкуються з батьками його друзів, яким також потрібен хороший репетитор, і пішло-поїхало… А у вас стає більше клієнтів. Зрозуміло, що тут прийдеться витрачати гроші і час на дорогу, що в принципі можна врахувати при вказанні ціни на ваші послуги.

    Ситуація 3. Репетиторські заняття проходять в офісі. Це одразу надає вам деякої «солідності». Офіс для репетиторських занять можна облаштувати як класну кімнату, самостійно підібравши все обладнання. Також його можна використовувати для зустрічей, тренінгів, корпоративів… Офісне приміщення дає репетитору можливість набирати групи учнів, бо не кожна квартира дозволяє приймати по 3-4, а то й 5-6 учнів. Але така розкіш влетить у копієчку. Вартість орендування залежить від міста, місця розташування офісу і т.д. Але за бажання можна знайти гідний бюджетний варіант.

 

    На завершення можна сказати, що ви маєте право самостійно обирати місце проведення занять. Поєднуйте всі 3 ситуації для уникнення відчуття застою. Урізноманітнюйте свій світ, робіть навчання цікавим, і ви ніколи не пошкодуєте, що обрали професію репетитора. 

 

Читайте також: Як знайти репетитора?

 

 

Опубліковано:

2015-09-20

Розділ: Шкільна освіта