Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара

   Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара заснували у 1918 році, хоча ідея про його створення з’явилась ще у другій половині 18 століття.  Університет, по суті, має нотки фемінізму в своїй історії. Почалось усе з Вищих жіночих курсів, на основі яких 20 серпня з’явився тоді ще Катеринославський університет.  До речі, саме Катерина II була одним з перших ініціаторів створення у місті вищого навчального закладу. 

Правила вступу та прохідний бал

    Приймальна комісія працює за таким графіком:

З 6 липня до 14 серпня 2015 року: з понеділка по п’ятницю – з 9:00 до 18:00; субота – з 9.00 до 16.00; неділя – з 9.00 до 13.00.

З 15 серпня до 28 серпня 2015 року: з понеділка по п’ятницю – з 9.00 до 15.00; субота – з 9.00 до 13.00; неділя – вихідний.

 

    Прийом документів триває з 10 липня до 1 серпня для осіб, що не складають вступних іспитів і не пишуть творчі завдання. Останні можуть подати документи до 24 липня. Що можна порадити? Не затягуйте з поданням документів – чим раніше ви прийдете, тим краще. Нащо вам метушня, страх, що не вистоїте чергу і не встигнете «познайомитись» із приймальною комісією? Хоча, якщо любите адреналін, то будь ласка.

 

    Прохідний бал на бюджет в останні роки коливався у межах 540-750. Усе залежить від спеціальності: як правило, найвищі бали треба для вступу на міжнародну економіку, найнижчі – на різні спеціальності фізичного факультету. Та це не свідчить про якість навчання на цих факультетах. Просто невелика формальність… 

Факультети ДНУ:

Геолого-географічний

Міжнародної економіки

Механіко-математичний

Прикладної математики

Психології

Біології, екології та медицини

Економічний

Фізики, електроніки та комп'ютерних систем

Української й іноземної філології та мистецтвознавства

Хімічний

Історичний

Систем і засобів масової комунікації

Cуспільних наук і міжнародних відносин

Фізико-технічний

Юридичний

 

    Не знаю, що переважає у ДНУ ім. Олеся Гончара – переваги чи недоліки. З одного боку, у гуртожитках жахливі побутові умови. Та й корпуси також далеко не нові.  На стипендію впливають навіть оцінки з фізкультури (нехай пробачать мене викладачі цього надзвичайно важливого предмету). На доданок, абсолютно всі абітурієнти обурюються тим, як довго доводиться чекати біля прийомної комісії, щоб подати документи. Обробляють їх дуже повільно, бо система некомп’ютеризована. Чекати на оголошення результатів теж доведеться довше, ніж зазвичай.

 

    Світла сторона – це якість викладання. Вчителі дійсно знають свою справу і працюють совісно. За бажанням можна продовжити тривалість залікової сесії, підтягнути оцінки, якщо не вистачає балів до стипендії. Хабарів як таких немає: з вас нічого не вимагатимуть. Якщо, звичайно, бити байдики весь семестр, то на корупцію потім жалітися не варто. А хто вам лікар?

 

Студентське життя

    Студенти ДНУ вміють розважитись попри всі незручності та перепони. Так, в університеті існує неформальний рейтинг найкращих, найсуворіших та найсексуальніших викладачів. При ДНУ ім. Олеся Гончара є експозиційний акваріумний комплекс, де зібрана унікальна колекція риб та рослин. Своєрідною родзинкою комплексу є величезна люстра незвичайної форми. 

    При виші діє Відділ зв’язків з виробництвом та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників. Але всі ми розуміємо, що майбутнє працевлаштування в основному залежить від того, що ви вмієте робити і як ви це робите. Освіта тепер відіграє не головну роль при отриманні професії. Також на благо вітчизняної культури працює Палац студентів, який організовує численні фестивалі та конкурси. В університеті досить міцна спортивна база, працюють такі секції: альпінізм, баскетбол, бадмінтон, веслування, волейбол, гирьовий спорт, пауерліфтинг та ін.

 

    Відомими вихованцями ДНУ ім.. Олеся Гончара стало так багато людей, що університет видав книжку «В. І. Мосаковський – вчений, ректор, особистість», присвячену видатним випускникам вишу. До «зірок» університету належать: Руслан Сенечкин – ведучий телеканалу «1+1», Юлія Литвиненко – ведуча програми «Позаочі» на каналі «К1», Ольга Семак – спеціальний кореспондент СТБ, Оксана Богданова – головний редактор газети «Комсомольська правда в Україні», Анатолій Нічволода – професор Бруклінського коледжу (Нью-Йорк, США) та ін. Видно, цим людям обшарпані стіни корпусів та гуртожитків не завадили стати кимось більшим у житті. 

 

Читайте також: Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова

 

Опубліковано:

2015-05-23

Розділ: Кращі університети України