Дні науки пройшли в Україні

   14 та 15 листопада в Україні пройшли Дні науки. 4 найбільших освітніх центри України, а саме: Київ, Харків, Дніпропетровськ та Львів - провели низку надзвичайно цікавих заходів, покликаних залучити суспільство до наукової діяльності та наукового просвітництва. У 2015 році Дні науки пройшли настільки масштабно, що варто описати святкування в кожному місті України.

 

    Київ зустрічав гостей в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України, Інституті геології та Геологічному музеї і Астрономічній Обсерваторії та Астрономічному музеї КНУ імені Тараса Шевченка, Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця та Інституті математики НАН України, Національному університеті Києво-Могилянська академія.

 

    Кожен заклад запропонував свою програму для слухачів, тому школярі, студенти та дорослі мали змогу самостійно обрати, як провести своє наукове дозвілля. Наприклад, Інститут біології представив широкий спектр тем лекцій і майстер-класів. Можна було подивитися на клітинні лінії людей, мишей та щурів, послухати про користь дріжджів та історію мікроскопа, а також навчитися писати поетичні та прозові твори.

    У Харкові популяризували науку Інститут монокристалів, Харківський державний університет харчування та торгівлі, культурний центр “INDIE”, креативний простір Spalah, у Львові - Державний природознавчий музей та його «Наукове Горище», Львівський національний університет імені Івана Франка і Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Нарешті, у Дніпропетровську цю відповідальність взяв на себе SpaceHUB (Парк Ракет).

 

    Лекції у Львові трохи розкрили особливості місцевої природи та нинішні проблеми, зокрема самого міста та Карпатських гір, а харків’яни та дніпропетровці зробили акцент на фізиці. Це дуже благородна місія – робити науку більш зрозумілою для громадськості, акцентувати на тому, що саме наука вирішує чимало питань сьогодення. Ми кожного дня стикаємось із її досягненнями, то чому б не докласти зусиль і не спробувати зрозуміти якусь наукову дисципліну, її методологію та завдання?

 

    Загалом, тематика всіх лекцій, семінарів та майстер-класів стосувалася фізики, хімії, біології, історії, математики, нанотехнологій. Сумніваємось, що Дні науки в 2015 році залишили байдужими своїх відвідувачів. Наука розпалює в людині дослідника, змушує її рости інтелектуально, задавати питання та відповідати на них. Можливо, серед нас уже є нові Хокінги та Ландау…  

 

Читайте також: Україна візьме участь у PISA

Опубліковано:

2015-11-21

Розділ: Шкільна освіта