DocuDays UA: подивись Крізь Ілюзії

13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відкриється у Києві 25 березня і триватиме до 1 квітня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), у кінотеатрах «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19) та «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19).

 93 фільми із 43 країн світу, 140 учасників, з яких 60 - іноземці! Глядачі побачать не лише стрічкі оскарівських лауреатів, переможців світових фестивалів документального кіно, а й українських режисерів, що не може не надихати і втішати.

Тема і центральна кінопрограма фестивалю цього року – КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ. Це п’ять потужних історій про складний шлях написання Конституції в Зімбабве, про ілюзорність змін у Росії, про двох шерифів з українського села Стара Збур’ївка, мужніх правозахисниць із чеченського Грозного, а також документальний нарис про історію конфліктів в Афганістані, і про те, як спрощення політиками боротьби «хороших проти поганих» веде до нескінчених воєн і хаосу.

Відкриється Docudays UA справжнім фестивальним хітом «У променях сонця» Віталія Манського про досконале життя в досконалій країні. І, звісно, не обійдеться і без конкурсів: цьогоріч змагатимуться за номінації - DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО і DOCU/КОРОТКО. Кожен конкурс оцінює окремий склад журі. Також свого переможця оберуть студентське журі та глядачі.

Уже четвертий рік поспіль під час Docudays UA працюватиме майстерня документального кіно DOCU/КЛАС, де свої лекції прочитають найвідоміші режисери, продюсери, сценаристи й фотографи. Також з 26 по 31 березня запрошують Живої бібліотеки. Усі охочі зможуть поспілкуватися з «живими книжками» – людьми проти яких існує упередження у суспільстві. А окрім цього програма для дітей з новою назвою DOCU/ЮНІСТЬ набирає обертів і зможе задовільнити кожного глядача.

Батьки-кіномани матимуть змогу подивитися першокласне документальне кіно, а їх дітей(віком від 3 до 14 років) у цей час доглядатимуть професійні вихователі у просторі дитячих подій DOC/САДОК. Паралельно з основною програмою розважальних та освітніх подій тут проходитиме школа документального кіно для дітей 9-14 років. У рамках школи вони зустрінуться з молодими режисерками Аліною Степаненко та Діною Баріновою.

Спеціальні покази та події, склад журі та перелік усіх кіно читайте детально на: http://docudays.org.ua

Опубліковано:

2016-03-23

Розділ: Шкільна освіта