Директорів шкіл обиратимуть на конкурсній основі

    За постановою Кабміну України директорів державних загальноосвітніх навчальних закладів будуть обирати на прозорих і чесних виборах. Ох, скільки таких непорочних виборів уже пройшло в Україні. Подивимось, що з цього вийде.

 

    До складу комісії, яка буде обирати директора школи, повинні ввійти громадськість, представники батьківських комітетів, спеціалісти і учні. Дуже справедливо з боку Кабміну включити до комісії учнів, адже вони мають право обирати свого «начальника». При цьому кожен з них хоче бачити на посаді директора гідну, відповідальну і водночас добродушну та порядну людину.

    Практику вибору директора по-новому вже впроваджують у Києві (так обрали 24 директори київських шкіл) та Чернівцях. Органи місцевого самоврядування мають поширити нововведення на «своїй території». За словами Арсенія Яценюка, школам потрібні директори із бажанням змінювати освітню систему та палаючими очима. Хто знає, яких драконів планує найняти Яценюк на посади шкільних директорів.

 

    Трохи статистики. Цікаво, що середній дохід директора школи – 5000 грн, причому найбільше вакансій шкільного директора у Київській (майже 41%), Дніпропетровській (9,9%) та Одеській (8,3%) областях. Щодо зарплатні: у Дніпропетровській області середня зарплатня директора становить 10 000 грн, у Київській та Одеській – вдвічі менше.

 

    Робота директора школи виснажлива і однозначно коштує більше. Директор середнього навчально закладу відповідає за величезний механізм, працює з колективом дорослих і досвідчених людей і водночас тих, хто тільки стає на шлях розвитку. Тож директор має бути хорошим менеджером і прикладом для інших.

 

    Прикро, що в Україні немає жодного навчального закладу і жодного факультету, де б навчали бути директором. Звичайно, є менеджмент, але цей напрям не передбачає посаду директора як кінцеву мету. Обирайте своїх «шефів» з розумом або самі лишайтеся поміркованими, обачливими і далекоглядними директорами.

 

Читайте також: Психологія освіти: основні проблеми та поради

 

 

Опубліковано:

2015-10-16

Розділ: Шкільна освіта