Екологічні батарейки

 

    Еволюційний розвиток передбачав перехід до використання нових матеріалів та знарядь праці, які були б більш досконалими, ефективними та зручними у використанні. Однак, сьогодення говорить нам про те, що ми перевершили усі свої сподівання і можливості природи до самовідновлення. Фактично, людство схоже на  дівчину, розпещену рогами власної цнотливості (за мотивами відомої картини Сальвадора Далі).

 

    Працівники американського наукового фонду разом з колегами університету Меріленда розробили технологію виготовлення дерев’яних елементів живлення. Дерев’яні батарейки не мають жодної шкоди для довкілля. Основою акумулятора є дерево. При додаванні хімічних елементів олова та натрію утворюється батарейка з високими можливостями накопичення енергії. Вартий уваги той факт, що її собівартість значно нижче за ціну звичайних батарейок. До переваг також належить висока екологічність, а цей фактор є сьогодні одним з головних, коли людство невимовно страждає через наслідки своєї геніальності. Процес утилізації дерев’яних батарейок також нешкідливий. Слід додати, що вони мають більший строк придатності (їх можна перезаряджати близько 400 раз), а гнучкість дерева порівняно із крихкими матеріалами, що є основою для звичайних акумуляторів, робить новий винахід ще привабливішим для виробників та споживачів. Проте, оновлені батарейки важко виготовити, тому масового виробництва можемо очікувати у світлому майбутньому.

 

    Що саме може відлякувати у звичайних акумуляторах? По-перше, до складу використаних батарейок входять ртуть, кадмій, магній, свинець, олово, нікель цинк, які після потрапляння на сміттєзвалища мають неминучу перспективу «переселення» в ґрунтові води. До речі, на долю батарейок припадає 50 % токсичних викидів із всіх побутових відходів. Шкідливі речовини, потрапляючи в людський організм, накопичуються в ньому, тому навіть мала їх кількість говорить про конкретну небезпеку. Наприклад, кадмій негативно впливає на роботу кожного органу в організмі, блокує роботу ферментів і навіть може спровокувати рак легенів. Так, одна батарейка забруднює шкідливими компонентами 400 л води і 20 м² ґрунту.

 

    Щороку на ринку Європейського Союзу виробляють більше ніж 160 000 батарейок для побутового використання. Більше 45 % з них потрапляють на міські звалища. У Європі існує всього 2 заводи, які спеціалізуються на переробці акумуляторів, адже процес потребує значних витрат. Тому більшість батарейок відправляють на безпечне захоронення.

 

    Важко навіть уявити, чого б ми досягли, якби вчені усього світу об’єднали свої зусилля у боротьбі за чисту планету замість бездумного і нескінченного вдосконалення зброї…

 

Читайте також: Підвищується популярність технічних спеціальностей - математики, фізики, інформатики - заявляє Міністерство освіти

 

Опубліковано:

2015-02-11

Розділ: Шкільна освіта