Експерименти сучасних “докторів Франкенштейнів”

2017-й рік може стати поворотним в історії людства, оскільки саме на цю дату італійським хірургом Серджіо Канаверо Була призначена перша у світі операція по пересадці голови. Пацієнтом, який невдовзі може стати володарем нового тіла, є 30-літній російський програміст Валерій Спіридонов, який страждає невиліковним захворюванням – спінальною м’язовою атрофією.

Нагадаємо, що подібні експерименти, але на тваринах, вперше проводилися в середині минулого століття засновником сучасної трансплантології Володимиром Деміховим. Російським хірургом були створені гібриди, що складалися з частин тіл двох особин – дорослого собаки та піврічного щеняти. При цьому передня частина тіла щеняти без серця та легенів пересаджувалася на тулуб собаки. Подібних операцій було проведено біля двадцяти і практично всі вони закінчилися успішно – гібриди виявилися достатньо життєздатними. Найбільш “живучий” гібрид прожив близько місяця.

 

 

На сьогодні достатньо успішні експерименти по пересадці голови – щоправда, мишам – проводить китайський нейрохірург Жень Сяопін з Харбінського Медичного університету. За останні два роки голови були “перешиті” більше ніж тисячі гризунів. До кінця 2015-го року планується перша пересадка голови мавпі.

Операція по пересадці голови людині, за оцінками Канаверо, буде тривати приблизно півтори доби, і в ній будуть задіяні півтори сотні хірургів. Вартість такого “задоволення” – 13 млн. доларів. Італійський хірург зізнається, що сам не впевнений до кінця в успіху операції: “Це, скоріш за все, буде нагадувати собою політ братів Райт, а не політ сучасного Боїнга”.

 

Читайте також: Робота у сфері інформаційних технологій

Опубліковано:

2015-09-11

Розділ: Шкільна освіта