Електронна петиція Президенту України про ЗНО-2016

    Можливо, ви вже чули про закон про електронні петиції, згідно якого українці можуть писати звернення до президента з метою розгляду того чи іншого питання і прийняття рішення щодо нього. Можливо, ви вже написали власну петицію чи підтримали декілька чужих. Поговоримо сьогодні про петицію «Щодо забезпечення можливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в Україні у 2016 році», подану 15 вересня 2015 року.

 

    Варто сказати, що електронна петиція на підтримку ЗНО-2016 не має багато прихильників, незважаючи на високий рівень довіри до ЗНО. Щодо освітньої сфери, то петиція про перенесення початку обов'язкового складання ЗНО з англійської мови на 2018 рік значно популярніша (16 тис. з хвостиком голосів проти 1500 голосів). Можна прослідкувати алогічність людського суспільства: усі бояться, що обов’язкове ЗНО з англійської мови відбудеться у 2016 році, і мало кого турбує, що його взагалі може не бути.

 

    Причиною такого ставлення може бути те, що люди звикли до залякувань, метушні і тривоги. А потім усе стає на свої місця. Але зараз ситуація більш складна і заплутана. Є сенс у тому, щоб закликати суспільство бути більш активним щодо голосування. Хоча, навіть подальша доля цих петицій неясна: підтримає їх президент чи відхилить – невідомо.

    До речі, набирає популярності електронна петиція щодо звільнення Віктора Шокіна і призначення нового прокурора на прозорих та відкритих виборах. А «сум’яття» зі ЗНО почалось саме із заяв Віктора Шокіна про те, що робітники УЦОЯО незаконно вносили зміни до баз даних на користь третіх осіб. Отже, громадськість засуджує винуватця «свята». Але в’яло підтримує прохання про ЗНО… 

 

    Скоріш за все, що неможливість проведення ЗНО-2016 стане останньою крапкою. Не буде тестування у 2016 році, значить не буде його і в наступних роках. А це означає, що знову чекайте на реформи, бездумні витрати державних грошей і їх закономірний відтік до чиновницьких кишень.

 

    Відставка Ігоря Лікарчука 21 вересня і подальший відтік кадрів з УЦОЯО також дадуть про себе знати. У своєму фейсбуці Ігор Деонідович просить не задавати питань щодо ЗНО-2016, бо будь-які відповіді, на його думку, будуть уже некомпетентними.  На додачу, для колишнього директора УЦОЯО усе, що пов’язано з конфліктом навколо ЗНО та, вочевидь, його майбутнім крахом, справді крає серце.

 

    Нагадаємо, що зініціював петицію на підтримку ЗНО-2016 Віктор Володимирович Громовий, голова Кіровоградської міської Асоціації керівників шкіл і заслужений учитель України. Наразі триває збір підписів. Залишилось дуже мало часу  - якщо вам не байдужа доля ЗНО і доля абітурієнтів, підтримуйте петицію своїми голосами і залучайте своїх друзів, знайомих і родичів. 

 

Читайте також: УЦОЯО і проблеми ЗНО-2015-2016. Частина 2

 

 

Опубліковано:

2015-10-03

Розділ: Новини ЗНО