GoGlobal: 100.000 підлітків, які змінтять майбутнє

Нещодавно Мустафа Найєм - журналіст у минулому, нині народний депутат України від фракції “Блок Петра Порошенка”, опублікував в блозі Української Правди звернення до небайждужих громадян і патріотів України.

Ще півтора роки тому Найєм разом з однодумцями організували проект GoGlobal, основна ідея якого проста, але перспективна - популяризяція англійської мови. Для цієї мети рік тому було залучено 120 волонтерів з 40 країн. Протягом місяця вони проживали в 8-и містах, містечках, СМТ та селах України, де виконували свою головну місію - розвиток, популяризяція та допомога у вивченні англійської мови у GoCamp (дитячі англомовні табори). В мовних таборах участь взяли 9000 дітей, 300 з яких - діти із прифронтовіх шкіл.

Цей проект дав величезний досвід, якій вказав на те, що спілкування з іноземними волонтерами вплинуло на більш глобальні речі, аніж підвищення рівня англійської. Як каже народний депутат - мова виявилась лиш інструментом, який дозволяє познайомити майбутнє покоління українців з відкритим, глобальним світом. Адже протягом всієї незалежності України діти не мали можливості доторкнутися до цього світу, більше того, левова частка дітей у віці 10-15 років взагалі ніколи не бачили іноземця. Ніяким чином не торкаючись зовнішнього світу, для таких дітей, лідерами думок були і залишились - педагоги та батьки радянського та пострадянського минулого.

Картинки по запросу GoGlobal Мустафа


“Під час пілотного проекту ми спостерігали, як змінюються наші підлітки після трьох тижнів спілкування з іноземними волонтерами, представниками інших культури, цінностей і поглядів. Діти починають розуміти, що світ не закінчується на сусідньому подвір'ї, рідній області та навіть на Україні. Вони вже не бояться розмовляти іноземною мовою, мріяти про великий світ, діяти і, що важливо - вчаться бути толерантними.” - розповідає Найєм.

Після аналізу проекту було добавлено нові складові, змінено програму та поставлено наступну величезну мету - збільшити покриття GoCamp майже в 10 разів та організувати програму для 100.000 дітей.

“За нашими підрахунками, в країні проживає майже 1 500 000 дітей віком 10-15 років. Ми впевнені, що якщо нам вдасться провести через нашу програму все це покоління, то вже в найближчі 5-7 років ми отримаємо по якості - зовсім інше покоління українських студентів, із зовсім іншим світоглядом і здатністю до інтеграції з цивілізованим світом. Покоління, яке буде спілкуватися без будь-яких бар'єрів, ставити собі куди більш глобальні цілі, знати куди йти і до чого прагнути, чого воно хоче від своєї держави і що може дати державі і суспільству натомість.” - підкреслює Мустафа.

Щодо фінансування - до проекту не було залучено жодної державної копійки.

Для того, щоб плани та цілі стали реальністю - потрібно залучити в країну 1000 волонтерів. Саме тому Мустафа Найєм звертається до небайдужих однодумців з проханням поширювати інформацію щодо цього проекту. Все, що просить - репост відеоролика і протягом наступного року розповсюджувати інформацію серед знайомих, друзів, родичів в Україні та закордоном.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО!

Опубліковано:

2016-10-20

Розділ: Шкільна освіта