Греція всюди: поза нами і всередині нас. Трохи про грецьку мову разом з Елізою Дженчако

Грецька мова - досить специфічний предмет. Є попит?

- Невеликий. Вона не настільки популярна, як європейські мови: німецька, французька, англійська. Хоча раніше було більше охочих вивчати грецьку мову, причому вчили для себе, а зараз в основному по справі. Найчастіше починають вивчати грецьку мову в останніх класах школи для роботи або заміжжя.

 

Чому ви вибрали для себе грецьку?

- Я сама гречанка. Всі родичі по батьковій лінії греки, і у свідомому віці я вирішила вивчити грецьку.

 

Наскільки відрізняється менталітет греків від українців?

- Тут, скоріше, слід говорити про відмінності між грецьким та слов'янським менталітетом. На нас все-таки вплинуло перебування в складі Радянського Союзу. Із спільного можна назвати гостинність. Греки звикли жити розмірено, нікуди не поспішати. Довгий час їх менталітет обумовлювався економічним середовищем. Ми ж: 2 роботи, навчання, сім'я... До речі, ми дуже переживаємо з приводу освіти. Греки ж ні: якщо у батьків є бізнес, вони охоче продовжать його. У них немає особливого прагнення, греки особливо не напружуються.

Як ви думаєте, що ми б могли перейняти у греків?

- Напевно, байдужість ухорошому сенсі слова. Якщо ми втрачаємо роботу, ми переживаємо, шукаємо нову. А значна частина греків в 30-35 років до сих пір живуть з батьками. А потім кажуть, що гречанки надто емансиповані. Коли доводилося спілкуватися з греками, вони говорили, що «ось ви звикли їсти хліб з макаронами», тобто задовольнятися малим. Але це ж не означає, що ми збираємося все життя їсти хліб з макаронами.

 

Наскільки складно вивчити грецьку? Скільки часу на це йде і як сильно відрізняється вимова?

- Тепер я думаю, що це легко. Трохи складніше, ніж англійська. Якщо правильно пояснювати, це нескладно. Проблема в тому, що 50% моїх учнів приділяють катастрофічно мало часу на навчання - звідси і виникає складність. Зате інші 50% за півроку при дворазових заняттях в тиждень уже можуть спілкуватися на загальні теми, вільно ходити в кіно, магазин, розмовляти з працівниками вокзалу. А за 2 роки деякі мої дівчатка вивчали грецьку до просунутого рівня. Головне - це мотивація і час, витрачений на навчання. За структурою грецька мову схожа з російською. І тут є всього 3 літери, вимова яких не схожа з російською та українською мовами, і які слід завчити

 

Яку літературу ви використовуєте і де доводиться брати матеріали? Адже предмет досить специфічний.

- Для навчання я використовую 2-3 основних підручники. Є пару російсько-грецьких посібників. Підручники можна купити по інтернету. А під час занять відсотків 50% виходить з голови: спираючись на систему, придумуєш завдання.

 

Читайте також: Ольга Лихоман - репетитор з великої букви "Р"

 

 

Опубліковано:

2016-04-14

Розділ: Шкільна освіта