Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

    Харків називають містом студентів, і це не дивно, адже у місті більще 80 ВНЗ, і обрати найкращі з них – тяжка робота для майбутнього студента. Піонером вищої освіти у Харкові, місті цілодобового виру молодості та енергії, є Національний університет ім. В.Н. Каразіна. Якщо ви дочитаєте статтю до кінця, то дізнаєтесь більше про "гріховну" сторону студентського життя Харківського університету.

 

Історія ХНУ

    Національний університет ім. В.Н. Каразіна заснували у 1804 р., а урочисте відкриття відбулось у 1805 році. Тут навчалися і працювали три лауреати Нобелівської премії: біолог Ілля Мечников, економіст Семен Кузнець, фізик Лев Ландау. Ця ознака є незаперечною причиною гордості закладу якістю своєї освіти.

 

    Почесними членами та докторами університету в різні часи були визначні діячі науки та культури різних країн: І. В. Гете і О. Гумбольдт, Іван Франко і Лев Толстой, П. П. Семенов-Тян-Шанський та інші.Серед докторів ХНУ — перший президент України Михайло Грушевський.

 

    Фонд Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету нараховує 3,5 млн. примірників, серед них — 50 000 унікальних видань.

 

    Указом Президента України у жовтні 1999 року Харківському університетові надано статус «національного» і присвоєно ім’я його засновника — В. Н. Каразіна. Із 2003 року він має найвищий статус самоврядного (автономного) державного вищого навчального закладу. Нарешті, у лютому 2010 року згідно Постанови Кабінету Міністрів України Харківському національному університету імені В. Н. Каразіна надано статус дослідницького університету.

 

Правила вступу та прохідний бал

     Порядок роботи приймальної комісії:

  1. з 10 липня по 1 серпня: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00, субота — з 10:00 до 15:00 (24 липня — до 18:00), неділя — вихідний день;
  2. з 2 серпня по 8 серпня: з 9:00 до 16:00 без вихідних (5 серпня, 7 серпня — до 18:00);
  3. з 9 серпня по 21 серпня: з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00, субота, неділя — вихідні дні.

 

    Прийом документів традиційно починається 10 липня 2015 року і триває до 24 липня для осіб, що складають вступні іспити або проходять творчі конкурси, і до 1 серпня для тих, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО. Оголошення про вступ відбудеться не пізніше 8 (бюджет) і 14 серпня (контракт) 2015 року.

 

    Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:

  1. документ, що посвідчує особу та громадянство;
  2. документ державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  3. сертифікат (сертифікати) відповідного рівня зовнішнього незалежного оцінювання.

 

    До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

  • документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо- кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього — за особистим вибором оригінали або копії;
  • сертифікат (сертифікати) відповідного рівня зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) — за особистим вибором оригінали або копії;
  • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
  • шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

 

    Вступники на хімічний, медичний факультети та факультет геології, географії, рекреації та туризму у зв’язку із специфічними умовами здобуття вищої освіти, зумовленими особливостями отримання кваліфікації, повинні пройти огляд у медичному пункті Університету і надати довідку про проходження флюорографічного обстеження у поточному році, а також довідку про проведення профілактичних щеплень.

 

    Середній бал ЗНО для вступу до ХНУ ім. В.Н. Каразіна становить 170, 71, але не забувайте, що він значно змінюється залежно від престижності факультету та спеціальності.

 

    Сьогодні університет має 20 факультетів: соціологічний, геолого-географічний, біологічний, фізико-технічний, радіофізичний, фізичний, комп’ютерних наук, філософський, механіко-математичний, міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, екологічний, економічний, іноземних мов, історичний, філологічний, медичний, хімічний, психології, юридичний, фізико-енергетичний.

 

    Підготовка фахівців у Харківському національному університеті здійснюється за 115 спеціальностями та спеціалізаціями.

 

    Колишні і теперішні студенти в основному хвалять місце свого навчання, звичайно, є декілька гострих відгуків, але не без цього. Та й за рейтинговами показниками Інститут ім. В.Н. Каразіна – один з найкращих.

 

Студентське життя

    У ХНУ вас чекає цікаве студентське життя, насичене як науковою роботою (Каразінські та Барабашовські читання, міжнародні наукові конференції), так і активними заняттями спортом, змаганнями у спартакіаді, участю в університетському самоврядуванні. До речі, виконуємо свою обіцянку: у ХНУ ім. Каразіна є власний блог, провокаційний, але досить веселий. Ось фрагмент його діяльності:

     Навчаючись у ХНУ, є шанс поїхати за кордон, адже науковці університету співпрацюють за міжнародними програмами з ученими США, Канади, Росії, Німеччини, Туреччини, Китаю, Японії, Швейцарії, Болгарії, Англії та інших країн світу.

 

    При університеті працює Центр працевлаштування студентів та випускників Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, діяльність якого полягає у створенні сприятливих умов для пошуку та працевлаштування студентів. На сайті центру можна дізнатися про роботодавців, що співпрацюють із університетом; графік консультацій з працевлаштування; наявні вакансії на ринку праці та умови проведення Ярмарку вакансій.

 

    За роки існування університет закінчили понад 130 тисяч осіб. Близько 60 випускників університету стали дійсними членами і член-кореспондентами Національної Академії наук України. З ним пов’язані імена таких усесвітньо відомих учених, науковців та просвітителів, як П. П. Гулак-Артемовський, О. М. Ляпунов, М. І. Костомаров, М. П. Барабашов, М. М. Бекетов, Д. І. Багалій, А. М. Краснов, М. В. Остроградський, В. А. Стеклов, О. О. Потебня, О. В. Погорєлов та багато-багато інших; відомих спортсменів, серед них дворазовий Олімпійський чемпіон з волейболу Юрій Поярков, призер Олімпійських ігор фехтувальник Михайло Тишко, учасники Олімпіад Олена Ковтун (настільний теніс), Олексій Мазикін (бокс), Артем Василенко (боротьба дзюдо), Тетяна Перебийніс (теніс).

 

 Читайте також: НТУУ "КПІ" - особливості вступу та навчання

 

Опубліковано:

2015-03-25

Розділ: Кращі університети України