Конкурси на здобуття стипендій імені Фулбрайта 2016

    Сьогодні будемо вести мову про Програму імені Фулбрайта – програму, що дає можливість проводити наукові дослідження в США за кошти Сполучених Штатів. Грант покриває витрати на квитки в обидва боки, страховку, плату за навчання і стипендії. Також Програма забезпечує візову підтримку. Заманливо?

 

    Освіта в Америці не потребує реклами: чи не кожен український студент мріє про навчання у Штатах. А Програми Фулбрайта дозволяють навчатися там безкоштовно. Уже більше 20 років українські студенти і викладачі катаються до Америки для здобуття ступеня магістра, проведення досліджень, поглиблення знань, підготовки до аспірантури тощо. 

    У 1999 році «фулбрайтівці», що проповідують свою, наукову релігію, заснували Українське Фулбрайтівське товариство. Його діяльність передбачає організацію наукових тренінгів, семінарів та конференцій. Також товариство працює над спільними проектами із науковцями та вищими навчальними закладами близького та далекого зарубіжжя. Організаторами фулбрайтівського об’єднання були студенти й викладачі, що вже пройшли американську школу в межах Програми Фулбрайта. І цей досвід залишив своє тавро на кожному учасникові – тавро, що спонукає до наукової праці завжди і всюди. Більше того, фулбрайтівці заслужили фінансування з боку Інституту міжнародної освіти та  Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США на публікацію наукових праць, статей, монографій тощо.

 

    Програма Фулбрайта орієнтована на студентів старших курсів, молодих науковців та викладачів. Вона складається з таких «підпрограм»:

1)  Fulbright Graduate Student Program  - для отримання ступеня магістра або навчання без диплому для розширення кругозору і поглиблення знань в обраній спеціальності. Документи подаються до 16 травня кожного року;

 

2)  Fulbright Faculty Development Program – для виконання наукових досліджень від 6 до 9 місяців на території США. Реєстрація на цю програму триває щорічно до 1 листопада. Якщо ви відповідаєте критеріям відбору, у вас ще є шанс стати учасником чи, більше того, переможцем Програми! Не зволікайте  - часу залишилось мало;

 

3)  Fulbright Scholar Program – американські викладачі «на замовлення». У межах цієї програми українські вузи можуть запросити вчителів із США. Штати покривають усі витрати викладача: авіапереліт, медичне страхування, заробітну плату під час викладання в Україні. Треба надати лише допомогу асистентів та робоче місце. Документи можна надсилати до 31 жовтня. Набирайтесь сміливості, заповніть необхідні анкети і навчайтесь у найкращих. 

    Детальніше про Програми Фулбрайта дізнавайтесь на офіційному сайті. Будьте готові, що учасникам доведеться складати тести TOEFL чи GRE, тому не нехтуйте вдосконаленням англійської.

 

    У США не існує  безкоштовної вищої освіти, але такі гранти як Програма імені Фулбрайта – унікальний шанс «подивитись, як там» і втілити «тут». Без сумніву, деякі українські науковці через очевидні причини лишаються в США. Але найбільш віддані повертаються, щоб вибороти Україні місце на світовому лоні науки. 

 

Читайте також: Китайські вчені: як розвивається наука в Китаї?

Опубліковано:

2015-10-20

Розділ: Шкільна освіта