Куди вступати у 2015 році?

    Сьогоднішню молодь значною мірою хвилює питання: куди вступати після 11 класу? Не заперечую, що деякі учні залишають школу в 9 класі і міркують над вибором коледжів чи ліцеїв.

 

     Питання куди вступати у 2015 році стосується і батьків абітурієнтів, адже досягнення дітьми повноліття ще не означає, що вони у змозі вирішувати все самостійно. Нав’язування батьками своєї думки може призвести до навмисного вчинку «навпаки»: дитина обере будь-який ВНЗ, аби тільки він не співпадав із думкою матері (батька), дідусів, бабусь і т.д.

 

    Перш за все, судити треба об’єктивно. Після того, як доля Вашого ЗНО та атестату вирішена, за Вами залишається право правильно зробити «інвестицію»: подати оригінали документів у той університет (коледж), який є для Вас найбільш пріоритетним. Існує безліч рейтингів, де перелічено список найпрестижніших університетів України, хоча вони відрізняються незначною мірою. Очевидно, що «джокери» серед них так чи інакше - КНУ ім. Тараса Шевченка та НТУУ «КПІ». Але досить гідними суперниками для них є Харківський національний університет ім. В. Каразіна, Харківська політехніка, Львівський національний університет ім. І. Франка, Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара… В принципі, кожний регіон має своїх лідерів. Вибір же залишається за Вами.

 

    Передивіться статистику прохідних балів останніх років: якими вони були, яка їх динаміка (підвищуються чи зменшуються), а також кількість бюджетних місць на бажану спеціальність. Не слід недооцінювати свої результати: іноді володарі досить скромних балів стають студентами кращих університетів України.

 

    Не ігноруйте можливість подавати документи у 5 ВНЗ: це Ваш шанс стати переможцем у вступній «лотереї». Здаючи ЗНО, Ви вже мали уявлення про професію, яку хочете отримати. Сподіваємось, при цьому Ви ознайомились з інформацією про попит і пропозицію на ринку праці. Найбільш затребуваними професіями сьогодення в Україні є: інженер, IT програміст, менеджер і маркетолог, фінансист, юрист, економіст (серед економістів існує приказка, що "економістів багато, а хороших – мало"), архітектор, фармацевт, журналіст, картограф. Чесно кажучи, коли виникає питання щодо навчання за гуманітарною чи технічною спеціальністю, кращою буде остання, адже найактуальніші професії безпосередньо пов’язані із технологіями, вмінням вдало використовувати комп’ютерні навички.

 

    Обираючи ВНЗ, враховують чимало факторів: по-перше, якість освіти; віддаленість від дому чи рідного міста, можливість подальшого працевлаштування, власна зацікавленість у обраній спеціальності, знову ж таки, потреба у тій чи іншій професії, умови навчання і життя в гуртожитку. Не забувайте поцікавитись усіма цими складовими перед вибором ВНЗ.

 

    Не нехтуйте перспективою навчання за кордоном: однак, у цьому випадку необхідно витратити чимало зусиль і часу на зібрання потрібних документів, тому про таку можливість слід замислюватись за 1,5-2 роки до завершення школи.

 

    Бажаємо удачі у виборі ВНЗ у 2015 році!

 

Читайте також: Дати проведення ЗНО 2015 року

 

Опубліковано:

2015-03-12

Розділ: Новини ЗНО