Київські мости - магнум опуси Георгія Фукса

3 грудня 1927 року в Києві пролунав плач дитини, яка не просто змінила історію України, а, яка через десятки років будувала її – в прямому сенсі цього слова! Чоловік, ім’я якого мусить знати не тільки кожен архітектор, а й кожен житель нашої країни. Радо представляю – Георгія Борисовича Фукса – інженер-будівельника, спеціаліста у галузі проектування мостів, кандидата технічних наук, професора, Заслуженого будівельника України!
 
У 1949 році, закінчивши Київський інженерно-будівельний інститут, працював у Київській філії Державного інституту з розвідування і проекування автомобільних доріг «Укрдорпроект». У 1983 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Розробка, дослідження та запровадження нових прогресивних конструкцій автодорожніх та міських мостів великих прогонів (на прикладах балкових комбінованих систем)». Викладав у Київському інженерно-проектному інституті.

Тільки уявіть, гуляючи, або їдучи по київських мостах, по цих масштабних магнум-опусам Георгія Борисовича, ніхто й не замислюється, кому мусить бути вдячним. Його творіння:

- Міст метро

  

- Московський міст- Південний міст


- Подільський містУ 1991 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений будівельник України». За міст Метро і Московський мостовий перехід Георгій Борисович був удостоєний премій Ради Міністрів СРСР, а за міст в Ризі і за впровадження сучасних конструкцій при спорудженні Південного переходу — Державної премії Союзу РСР. Нагороджений відзнакою Будівельної палати України — медаллю «Золота кельма».

10 березня 2008 року пішов у вічність український творець мостів. Тому вшановуймо його хоть миттю пам’яті, перебуваючи на цих гігантах, які з’єднують дороги і сходинки.

5 квітня 2016 року постійна комісія Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики погодила проект рішення «Про перейменування вулиці, проспекту, площі та мосту у місті Києві», згідно з яким зокрема пропонується перейменувати Московський міст у Києві на міст імені Георгія Фукса.

Опубліковано:

2016-05-30

Розділ: Шкільна освіта