Лілія Гриневич обговорила пріоритети співпраці з місією ЄС

Нещодавно міністр освіти і науки України - Лілія Гриневич провела переговори з представниками місії ЄС про поглиблення та подальші пріорітети співпраці в освітній галузі.

Зокрема основною темою зустрічі була співраця з Європейським Союзом у створенні єдиної Інтернет-платформи, головна мета якої допомогти освітянам у саморозвитку та підвищенні кваліфікації. Планується, що на цьому порталі у вільному доступі будуть представлені освітні матеріали як для учнів, так і для вчителів, що створить гнучкі умови для обміну знаннями, перегляду й редагування.

Також заступник Міністра – керівник апарату МОН  Роман Греба зазначив, що Міністерство освіти планує створення бази даних, до якої входитимуть всі дані щодо системи середньої освіти.

«Проект створення єдиної інтерактивної платформи, на якій у вільний доступ викладатимуться освітні матеріали для дітей та учнів, - дуже важливий для нас. Адже через цю платформу ми хочемо викладати матеріали, що допоможуть вчителям використовувати компетентнісний підхід у викладанні, знаходити завдання для дітей, за допомогою яких цей підхід можна буде впроваджувати у школах»,-  наголосила Лілія Гриневич.Варто зазначити і те, що наразі в Україні успішно просувається співпраця в рамках проекту “Горизонт 2020”.  І хоч успіхи проекту сконцентровані на академічні спільноти, малий та середній бізнес мають немалу кількість переваг беручи участь в проекті. Проте ці можливості поки що практично ніхто не використовує.

Зі своєї сторони представники місії ЄС наголосили, що в рамках діяльності Європейського банку реконструкції і розвитку вже передбачено програми, в рамках яких можна реалізувати подібний проект. А також наголосили на тому, що МОН мусить ширше та зрозуміліше пояснювати і описувати цілі, акценти та пріоритети проекту, в рамках співпраці з Європейським Союзом, для того щоб правильно підкреслювати значущість проекту.

Також Місія ЄС  зустрінеться з усіма іншими українськими Міністерствами для того, щоб обговорити подальшу співпрацю з Європейським Союзом.

 

Опубліковано:

2016-10-16

Розділ: Шкільна освіта