МОН автоматизовує перевірку академічних текстів на плагіат

Плагіат - це не те що низько, це бридко і негідно. Західні країни уже давно борються з цим в сфері Вищої Освіти. Тому що найчастіше плагіат зустрічається саме в академічних роботах, які по своїй суті повинні підтверджувати знання людини, яка отримує оцінку, ба більше - диплом! На щастя, Україна теж перестала пасти задніх, і Міністерство Освіти і Науки працює над репозиторієм академічних текстів з метою боротьби з цим згубним ділом!

 Репозиторій - це "сховище", де зберігаються будь-які дані, в цьому випадку - академічні роботи (курсові, бакалаврські, дипломні, магістерські). Єдиний національний репозиторій розроблявся останні декілька місяців, повідомила перший заступний міністра освіти і науки Інна Совсун. «В такому випадку, за допомогою різного програмного забезпечення, котре є на ринку, можна буде автоматизувати перевірку на плагіат», – сказала Совсун.  Також для того, щоб посилити механізм контролю академічних текстів щодо плагіату впровадили обов'язкову вимогу щодо дисертацій - розміщувати усі роботи в онлайн.  «Після того, як цю норму було впроваджено, ми бачимо наскільки посилилася увага до перевірки дисертацій серед академічної, журналістської спільноти, тому що вперше громадськість отримала можливість побачити тексти, в тому числі й перед тим, як відбуваються захисти робіт. Це попередній механізм, вочевидь для системної роботи необхідна єдина база для перевірки і ми над цим працюємо», – підкреслила Інна Совсун.

Наразі процедура перевірки текстів заключається в тому, що усі тексти, які мають підозру щодо плагіату надсилаються у вчені ради до вивчення.

Опубліковано:

2016-05-31

Розділ: Шкільна освіта