Марта Кузьма стала деканом престижної Єльської школи мистецтв

    Марта Кузьма – українка-рекордсменка, яка вперше стала жінкою-деканом Школи мистецтв у Єльському університеті. Ось такий прояв сучасної гендерної рівності. Варто згадати попередні досягнення Марти, адже шлях до посади декана в Єлі був досить тривалим.

 

    Мати Марти Кузьми народилась у Західній Україні, а після війни емігрувала до США. У 1994 році нинішній декан школи Мистецтв у Єльському університеті очолювала Центр сучасного мистецтва Сороса в Києві. Марта має досить серйозну освіту - Барнард-коледж Колумбійського університету в Нью-Йорку (бакалаврат) і Мідлсекський університет у Лондоні.

    До роботи в Єлі жінка очолювала Офіс сучасного мистецтва Норвегії і була ректором Королівської академії мистецтв в шведській столиці. Пітер Салоуей, президент Єлю, висловив свою впевненість у тому, що Марта стане новим джерелом розвитку та натхнення для Школи мистецтв. Раніше Школу очолював Роберт Сторр. Але такому престижному закладу, як Єль, постійно потрібна «нова кров», креативні рішення та ідеї. Тепер американка українського походження буде готувати магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, скульптури та фото. А Марті є що розказати спраглим до навчання студентам.

 

    До слова, Єльський університет входить у ТОП-3 університетів Ліги Плюща разом із Гарвардським і Пристонським. Вступити до Єлю непросто: це вдається лише 7% абітурієнтів. Багато американських лідерів різних професій закінчили саме цей навчальний заклад, серед них Джордж Буш, Білл Клінтон, Джон Керрі, Джоді Фостер (акторка, володарка «Оскару» за кращу жіночу роль) та інші.

 

    Єльський університет добре оснащений у всіх планах: у нього немає слабких місць. Ось у таких навчальних закладах викладають та головують українці. Так тримати!

 

Читайте також: Можливості: стажування закордоном

 

Опубліковано:

2016-02-15

Розділ: Шкільна освіта