Мінфін рекомендує відмінити стипендію магістрам

Суперечки щодо рейтингової виплати стипендії студентам та повного скасування стипендійних виплат тривають і досі. Проте не зважаючи на всі доводи з боку Міністерства освіти і науки України та взагалі всіх освітян і самих представників студентства не змушують Міністерство фінансів України признати таку ідею провальною та несправедливою, ба більше - міністерство дивує і далі. Цього разу Мінфін рекомендує Міносвіти запровадити навчання студентів на магістратурі у вищих навчальних закладах виключно на контрактній формі навчання (за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб)!

Мінфін подав документ МОН у якому йдеться про розподіл видатків і надання кредитів із загального фонду проекту державного бюджету на 2017 рік.

"З метою переходу на систему одержання студентами освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" виключно на контрактній формі навчання (за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб), при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік зменшені видатки за загальним фондом Міністерства культури в обсязі 1 785,5 тис. гривень, Міністерству освіти й науки - 159 687,6 тис. гривень, Міністерству фінансів - 1 699,5 тис. гривень", - йдеться у документі.


Більше того, на 2017 рік Міністерство фінансів планує скоротити витрати на стипендії, з метою підвищення адресності надання фінансової допомоги учням і студентам.

"Враховані витрати на забезпечення стипендіями тільки учнів і студентів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів 1-3 груп, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", аспірантам і докторантам", - із документу.

Опубліковано:

2016-10-09

Розділ: Шкільна освіта